Černé díry a zborcený čas

Originální název: Black Holes and Time Warps

Mladá fronta - 2004
ISBN: 80-204-0917-3

Mladá fronta (2004) 80-204-0917-3 624

Kniha jednoho z nejvýznamnějších teoretických astrofyziků, oceněná významnou cenou Amerického ústavu pro fyziku, podává historii myšlenek a objevů, které relativistickou astrofyziku v posledních padesáti letech posunuly kupředu. Sám autor se na řadě těchto objevů podílel a většinu významných vědců, kteří přispěli svým dílem v této oblasti fyziky, dobře zná. Svůj výklad prokládá řadou čtenářsky přitažlivých osobních zážitků, navíc jako jeden z mála amerických vědců měl možnost blíže poznat práci významných sovětských vědců, např. Zeldoviče, Novikova a dalších. Knihu doprovodil předmluvou Stephen Hawking (Založil/a: Jetelik)

#fyzika
Kip S. Thorne Kip S. Thorne
*01.06.1940

Maty38
  14. 10. 2014, 20:36
Na mě psané trošku komplikovaným stylem.....mám raději odlehčenější způsob psaní (např. Barrow, Kaku, Davies). Ale asi jednoznačně nejobsáhlejší a nejpodrobnější kniha o černích dírách, jenž je na trhu. Jsou tu např. i popsány různé druhy singularit, s čímž se v jiných populárně-naučných knihách o ČD nesetkáte.
veselice
  1. 7. 2012, 11:47
Knihu jsem četl již dvakrát a nemůžu si ji vynachválit. Doporučil bych ji všem, kteří jsou fascinováni černými děrami. Je dobře napsaná a hlavně pro laiky bez matematického vzdělání (jako jsem já) velmi srozumitelná.