Ten večer

Originální název: Evening

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0996-7

Ikar (2007) 978-80-249-0996-7 280

Červenec 1954. Pětadvacetiletá Ann Grantová přijíždí na ostrov u pobřeží Maine, aby se zúčastnila svatby své nejlepší přítelkyně. Víkend uplyne, aniž zanechá v jejím životě sebemenší zjevnou stopu. O čtyřicet let později Ann umírá na rakovinu a zbývá jí pouze několik týdnů života. Upoutaná na lůžko a sužovaná bolestmi se Ann ve vzpomínkách vrací k těm třem dnům, na které zdánlivě dávno zapomněla. A přestože má za sebou tři manželství, přestože se stala matkou pěti dětí, přestože poznala štěstí i nejhlubší zármutek, nakonec jsou to právě ony tři bezvýznamné dny, na čem skutečně záleží… Susan Minot lyricky a s neobyčejnou intenzitou líčí tajemství lidské paměti a sílu lásky. Její román si získal velký kritický ohlas a vznikl podle něj stejnojmenný film s hvězdným obsazením, na jehož scénáři s autorkou spolupracoval i autor Hodin Michael Cunningham. (Založil/a: Karala)

#drama  #beletrie
Susan Minot Susan Minot
*07.12.1956

fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:35
První polovina knihy mě opravdu oslovila, ani mi nevadilo, že autorka nepožívá uvozovky u přímé řeči, brala jsem to jako výzvu, kterou hodlám zdolat a stalo se. V polovině knihy jsem přemýšlela o 4 hvězdičkách, protože mě to opravdu bavilo, ale pak to šlo všechno z kopce a bylo to stejné pořád dokola, takže z druhé poloviny jsem byla trošku zklamaná, ale jinak kniha ušla.