Herec

Herec Originální název: Herec

Druhé město - 2006
ISBN: 80-7227-248-9

Druhé město (2006) 80-7227-248-9 312

Jaký je vztah mezi identitou a hereckým talentem? Čím jsou ve vlastním životě ti, kteří dokáží být kýmkoli? Mikuláš Mazel, hlavní postava nového románu Jiřího Kratochvila, je obdařen „absolutním hereckým talentem“. Přijímá nejrůznější obskurní herecké služby a v pikareskně laděném příběhu se ocitá v nejrozmanitějších prostředích. Postupně však zjišťuje, že jeho talent není předností, ale spíš zlým prokletím.
Každý z nás je obdařen jakýmsi hereckým talentem, který nám už od našich prvních dnů pomáhá „integrovat se do světa lidí“, ale jednoho dne se ta schopnost může proměnit i ve hru o duši. (Založil/a: s-reader)

Zuzzka
  7. 4. 2012, 15:21
Zajímavá kniha. Četla jsem ji dávno, takže už si moc nepamatuju o čem byla, ale na to, že jsem si ji náhodně vybrala v knihovně, abych měla něco přečteného k maturitě, mě více než mile překvapila. Byla jsem překvapena nejen tím, že jsem ji vlastně dočetla celou, ale hlavně tím, že jsem se u toho dobře bavila a rychle to uteklo. Byla jsem do té doby ohledně novodobé české literatury skeptická, ale toto dílo moji skepsi trochu prolomilo.