Originální název: Kdyby nám Paříž vyprávěla

Jota - 2002
ISBN: 80-7217-175-5

Jota (2002) 80-7217-175-5 256

Víte, kdy byla popravena královna Marie-Antoinetta? Kdo byl Cartouche? Proč se svatá Jenovéfa stala patronkou Paříže? Kde bydlel d´Artagnan? Ve které ulici stávalo divadlo největšího z Pierotů? Do které hospody chodíval Hemingway? A kde je pohřbena Edith Piaf? Vydejme se za těmito a mnoha dalšími otázkami do pařížských ulic, kde na čtenáře čeká nejedno překvapení. Kniha Jiřího Žáka však není pouhým výčtem faktů nebo nudným popisem historických památek. Je dobrodružstvím, k němuž nás vybízejí dějiny města nad Seinou. Je mozaikou lidí, kteří tu žili své jedinečné životy, smáli se, milovali, pili i umírali, a především zanechali otisk v knize času. Prostřednictvím dějin pařížských ulic, parků, mostů, divadel, kostelů, malířských ateliérů či kaváren může čtenář pohlédnout do uhrančivé tváře města, které se už dávno stalo legendou. Kniha nepřináší rutinní popis ve stylu obvyklých turistických průvodců, vznikla ve snaze zachytit dějiny města nevšedním způsobem, prostřednictvím neopakovatelných lidských příběhů odehrávajících se v jeho kulisách. (Založil/a: denissse)