Originální název: Co ještě Paříž neřekla

Jota - 2004
ISBN: 80-7217-261-1

Jota (2004) 80-7217-261-1 240

Pařížské obvody připomínají ulitu šneka, která se odvíjí od středu města směrem k předměstským čtvrtím. Každý obvod má svou vlastní atmosféru, v každém obvodu se odehrávaly příběhy, které poznamenaly celé dějiny Paříže. Kniha Jiříno Žáka Co ještě Paříž neřekla, která je volným pokračováním jeho knihy Kdyby nám Paříž vyprávěla, nás provede prvními deseti obvody v samém srdci města. Při této pouti se seznámíte s osudy Ludvíka XVII. i kardinála de Richelieu, dozvíte se, jak vznikla Latinská čtvrť, co se stalo s pokladem templářů, kde se narodil markýz de Sade, jakou roli sehrála Eiffelova věž při odhalení špionky Mata-Hari nebo kdo byl největším zločincem v pařížských dějinách. Navštívíte Louvre, Panthéon, paň-Žskou tržnici i Champs-Elysées. Potkáte krále i darebáky, básníky i vědce, markýzy i prostitutky. Paříž vám při tom prozradí nejedno ze svých tajemství, která dotvářejí podobu tohoto vzrušujícího a inspirativního města nad Seinou. (Založil/a: denissse)