Dům v Umbrii

Dům v Umbrii Originální název: My House in Umbria, in Two Lives

Barrister & Principal - 2005
ISBN: 80-86598-91-8

Barrister & Principal (2005) 80-86598-91-8 160

„Není snadné se představit. Gloria Greyová, Janine Ann Johnsová, Cora Lamorová: mohu si vybírat a mám i jiná jména.“ – Těmito slovy otevírá svůj příběh další z fascinujících ženských postav Williama Trevora. Z rodiči odloženého dítěte se stal zneužívaný sirotek, z něj mladá žena, z níž její naivita a důvěřivost udělaly prostitutku v africkém Ombubu. To ovšem nevědí turisté, jimž o řadu let později pronajímá pokoje ve svém domě v Umbrii, kde hraje roli elegantní majitelky a v skrytu usedá k psacímu stroji, aby pod různými pseudonymy tkala předivo romantických příběhů se šťastným koncem.
Její sluncem zalité dny však změní v drama teroristický útok ve vlaku, jímž cestuje. Jako jediná ze čtyř přeživších nikoho neztratila, a tak ostatním třem obětem poskytne na čas azyl ve svém domě. V duchu se však nepřestává vracet k tragické události a postupně rozšifrovává její příběh. Nebo jde jen o další fikci pomýlené ženy uvězněné ve vlastní fantazii? Odpovědět si musí čtenář sám, William Trevor mu však každopádně přichystal dilema nelehké a strhující přesností jazykového vyjádření. (Založil/a: xjane)