Psychopatologie pro pomáhající profese
Originální název: Psychopatologie pro pomáhající profese
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Portál - 2012
ISBN: 978-80-262-0225-7
Vyšlo jako e-kniha

Portál (2012) 978-80-262-0225-7 870 rozšířené a přepracované vydání
Portál (2012) 978-80-262-0274-5 872 Vyšlo jako e-kniha. e-book (pdf)
Portál (2008) 80-7178-802-3 870 rozšířené a přepracované vydání
Portál (2004) 80-7178-802-3 870 rozšířené a přepracované vydání
Portál (2000) 80-7178-496-6 444 podtitul Variabilita a patologie lidské psychiky
Portál (1999) 80-7178-214-9 444 podtitul Variabilita a patologie lidské psychiky

Všem, kdo pracují s lidmi a chtějí lépe rozumět jejich psychickým problémům, je určen zevrubný, ale přehledný učební text představující neobvykle široký okruh otázek. Úvod seznamuje se základními pojmy psychopatologie, s pojetím normy a příčinami vzniku odchylek v oblasti psychiky, jejich diagnostice a terapii. Druhá část je věnována složitému vztahu mezi tělesným onemocněním a psychikou člověka, a psychologii handicapu. Třetí část podává přehled hlavních typů duševních onemocnění a poruch chování. Závěr knihy přináší originální přehled poznatků o dopadech negativních sociálních jevů na psychiku člověka: o problematice dysfunkce rodin, o sociokulturním handicapu, o nezaměstnanosti a bezdomovectví i psychologických aspektech kriminality a pobytu ve vězení. (Založil/a: borghi)

Nantong
  22. 2. 2013, 19:38
Knihu jsem sice nikdy nepřečetla celou, ale vždy si v ní najdu to co potřebuju - pro sociální práci a podobné obory jako stvořená.
Michal Mašek (Anoran)
  22. 10. 2016, 23:17
Knihu jsem přečetl v rámci svého studia jako jeden ze základních podkladových materiálů. Pro pracovníky v sociálních službách ideální souhrnný přehled většiny toho s čím se mohou setkat.