Originální název: Anatomie 1

Grada - 2001
ISBN: 80-7169-970-5

Grada (2001) 80-7169-970-5 534

Učebnice obsahuje anatomii celého pohybového aparátu. Prof. MUDr. Radomír Čihák, DrSc., a prof. MUDr. Miloš Grim, DrSc., upravili a doplnili tento díl podle poslednich poznatků (zejm. variabilita kostí a svalů a některé vývojové aspekty). Přes čtyři sta barevných ilustrací je dílem akademického malíře Milana Meda. Publikace je potřebná nejen pro výuku základního oboru medicíny a zvládnutí tohoto základního a obtížného předmětu, ale je i potřebným doplňkem odborné knihovny lékařů mnoha oborů, u nichž jsou dobré antomické znalosti nevyhnutelné. Celá třídílná didaktická publikace u nás dosud nebyla ve své odborné úrovni překonána. (Založil/a: borghi)

Radomír Čihák Radomír Čihák
*30.05.1928

Hledající
  27. 10. 2016, 17:38
Lopatka. Tou jsme začínali. Ještě teď si pamatuji, jak jsem ji převracel v ruce, koukal na kdejaký hrbol a prohlubeň, a do toho asistent anatomie chrlil jejich názvy a funkci. Proboha, kam jsem to vlezl, to se v životě nemůžu naučit. Musel. A rychle. A nejen to. Pak všechny kosti v těle, svaly, jednotlivé orgány a jejich systémy, anatomické prostory, cévy, nervy atd. Takže kniha (vlastně knihy) kromě dobrého zpracování textového i obrázkového (oceňoval jsem i histologickou „vložku“) má pro mě i prvek nostalgie. Tedy vnímáno zpětně, tehdy to byly galeje, ale „kdeže loňské sněhy jsou“. Teď se tomu už jen směju. Protože jako každý správný doktor jsem většinu z toho zase zapomněl, neboť jak praví klasik - „učíme se proto, abychom stejně všechno zapomněli“. Ale k „oživení“ vím, kam sáhnout.
BAADRAAM
  22. 2. 2013, 19:06
No to je snad vtip! Ja tady najdu i svoji ucebnici! Kniha Anatomie I je skutecne prvotridni klasa. Jedna se o knihu nabytou poznatky nejen z anatomie a mikroanatomie, ale i z histologie, embryologie, vyvojove biologie, genetiky, fyziologie, patologie a kdo vi ceho jeste. Je pravdou, ze je kniha trochu narocnou na straveni, ale to proste k anatomii uz patri.
mak
  23. 8. 2014, 17:00
Autor se zbytečně moc zabývá popisnými pasážemi, kniha je někdy uloudaná a nevýhodou je, že když máte svou sadu a každá kniha má jiné vydání, tak odkazy v textech nesedí a další nevýhodou je, že občas si autor v jednotlivých dílech odporuje.
Poznámka: kniha blbě hoří a špatně se v ní čte, jelikož dlouho trvá, než si knihu správně nastavíte k lampičce tak, aby veškeré světlo lampičky nebylo odráženo do obličeje.