Originální název: No one Takes My Children

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-249-1548-7

Ikar (2011) 978-80-249-1548-7 232
Ikar (2005) 80-249-0651-1 227

Autorka líčí vlastní životní příběh. Prologem je okamžik, kdy v Bagdádu konečně vystopuje dvě ze svých čtyř dětí a za asistence amerických vojáků přinutí manžela vydat jí děti, které předtím unesl... Donya v mládí opustila domov a konvertovala k islámu. Pobývala v Jordánsku, Tunisu a na Kypru po boku různých mužů. Všechny vztahy se ale rozpadly a Donya se vrátila do Londýna, kde založila rodinu s Mahmoudem, číšníkem v orientální restauraci. Stýkala se s arabskou a muslimskou komunitou, a tak znala případy žen, jimž manželé po odluce unesli děti a zabraňovali kontaktu s nimi. S pomocí svých zkušeností a znalosti arabštiny se Donya snažila ženám pomáhat a poměrně úspěšně unášela děti zpět. Tak se i proslavila v médiích, sama však na své aktivity doplatila podobným osudem. Přeložila Marcela Nejedlá. (Založil/a: xjane)

Donya Al-Nahi Donya Al-Nahi
*1965

gabce
  19. 2. 2014, 15:12
Kniha mne bavila až do doby než začla hledat děti (ironie). Od tohoto úseku mi to přišlo hodně zlouhavé. Jinak kniha byla velmi poutavá a zajímavá. doporučuji :-)
Jituška Mojdlová
  8. 6. 2015, 11:38
Průměrné oddechové čtení, už ne tak čtivé jako kniha předchozí od této autorky. Je ironií života, že ženě, která pomáhala matkám, kterým unesli dítě se stane v životě to samé od muže, který dřív vždy v tomto podporoval. Donya byla tak zabraná do pomoci ostatním, že si v čas ani nevšimla, že se jí děje to samé. Knihu doporučuji, pokud jste četli předešlý příběh od této autorky.