Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hrdinka pouště

86%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hrdinka pouště
Autor:
Originální název: Heroine of the Desert

Nejnovější vydání:
Ikar - 2004
ISBN: 80-249-0442-X
Počet stránek: 200
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Ikar (2004) 80-249-0442-X 200

Anděl spásy, nebo únoskyně dětí? Když se Donyin případ poprvé objevil v médiích, vzbudil kontroverzní reakci. Jak lze pohlížet na ženu, která pomáhá krást děti od jejich otců a nelegálně je převážet přes hranice? Donya však nepochybuje o své pravdě. "Dítě potřebuje matku. Nemám tedy na výběr. Soudy se táhnou dlouhá a dlouhá léta, ale matka nemůže čekat. Každý den přichází o drahocenné okamžiky." Na Donyu se pravidelně obracely bezradné ženy, jejichž jediným přáním bylo opět se setkat se svými maličkými. To, co kdysi začalo jako laskavost prokázaná přítelkyni, stalo se jí životním posláním. Donya sama prožila nelehké dětství. V šestnácti letech konvertovala k islámu, žila nějakou dobu v Jordánsku. Nakonec zakotvila v Londýně - dokud jí ochota pomoci jedné nešťastné ženě nenávratně nezměnila život. Při svých cestách se odvážila do zemí, kde by si jen málokdo troufl riskovat. Její mise ji zavedly do nejrizikovějších oblastí světa včetně Iráku, Libye, Maroka či Dubaje, kde jediný chybný krok mohl mít nedozírné následky pro všechny zúčastněné. Právě v Dubaji prožila Donya děsivé chvíle: úřady se dozvěděly o jejím plánu osvobodit dítě, zatkly ji a vsadily do vězení. Zdálo se, že její osud je zpečetěn. Jen díky náhodnému setkání s jedním z nejmocnějších šejků v zemi se nakonec dostala ven. To už se však případu chopila média a její činnost byla prozrazena. Donya, která konala pod rouškou utajení, se rozhodla seznámit se svým příběhem veřejnost. S naprostou otevřeností popisuje situace, nad nimiž se tají dech, uvádí autentické zážitky řady rodin a líčí upřímnou radost těch, kterým pomohla, i nesmírné utrpení žen, které nenávratně přišly o své děti. (Založil/a: xjane)

(více)  

Štítky

více  
Donya Al-Nahi Donya Al-Nahi
*1965

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Orina
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 4. 2013, 20:51
Velmi čtivá kniha, ostatně jako většina na tyto a podobná témata. U některých příběhů matek a jejich dětí, jako byl třeba třeba ten o Kate a jejích dvou holčičkách, člověk stěží drží slzy. Obdivuji autorčinu odvahu, protože její metoda "přijít, vzít a odjet" skutečně potřebuje obrovskou dávku odvahy a sebeovládání. Strhávám hvězdičku za její okouzlení islámem, které jsem absolutně za celou dobu nepochopila a po podobných knihách jako Fatwa, Imámova dcera, Zločiny ve jménu cti, Neviditelné ženy....celkem jistě vím, že ani nikdy nepochopím.
optimistick
60% 60% 60% 60% 60%
  4. 2. 2012, 19:31
Oddechové čtení do vlaku, kde se vím nechce věřit , že toto skutečnost a děje se to v moderním světě.Možná je těžké uvěřit,ale stává se to.O státech, kde je náboženstvím islám, traduje spousta příběhů podobné tématiky, včetně ukamenování a dalších.Možná když se o to více bude zajímat svět, bude to krok dopředu, ale kdo ví...
Jituška Mojdlová
80% 80% 80% 80% 80%
  8. 6. 2015, 11:33
Skvělá kniha, velmi čtivá a plná odvážných činů. Příběh vás opravdu vtáhne do děje. Měla jsem pocit jako, když cestuji spolu s hrdinkou. Škoda, že takových hrdinů je na světě málo.