Průvodce nenásilným výcvikem koní

Ikar - 2016
ISBN: 978-80-249-3106-7

Ikar (2016) 978-80-249-3106-7 244
Ikar (2005) 80-249-0584-1 244

Průvodce nenásilným výcvikem koní Dobrý cvičitel přiměje koně dělat to, co po něm chce. Vynikající cvičitel je dokáže přesvědčit, aby to chtěli sami. MONTY ROBERTS Tato výjimečná kniha určená všem milovníkům koní poskytuje ucelený soubor výcvikových technik a principů světově proslulého cvičitele a jezdce Montyho Robertse. Ať už se zajímáte o dostihy, jezdeckou školu, parkúrové skákání, westernové ježdění, honácké techniky, koňské pólo nebo obyčejnou rekreaci, musíte především vědět, co od koně můžete očekávat a jakým způsobem se s ním dorozumět. Robertsova převratná metoda Join-Up® je důsledně založená na nenásilí a spočívá především v efektivní komunikaci se zvířetem a v pochopení jeho odlišností. Autor představuje neverbální jazyk equus a uvádí desítky mimických a pohybových projevů, jejichž kombinacemi vzniká skutečný mezidruhový dialog. Publikace, bohatě vybavená nákresy a fotografiemi, vysvětluje postup při sbližování s koněm a zásady výcviku bez použití nepřiměřeného nátlaku, či dokonce násilí. Zabývá se nejrůznějšími otázkami počínaje narozením hříběte a obdobím vtiskávání přes budování důvěry až po formování základních dovedností, jako je zastavování, otáčení, couvání nebo změny tempa. Autor nezapomněl ani na rady jak postupovat při nejrůznějších potížích, například když kůň při osedlání vyhazuje nebo se bojí vstupovat do přepravních prostředků či startovacích boxů. Monty Roberts patří k světově uznávaným osobnostem ve svém oboru. S výsledky jeho celoživotní práce i jedinečného talentu se čtenáři mohou seznámit právě v této knize (Založil/a: xjane)

Monty Roberts Monty Roberts
*14.05.1935

Orunka
  8. 11. 2011, 22:34
Po přečtení knihy jsem zjistila že ten kdo nemá kruhovku na výcvik tak je v .... Ale samozdřejmě pevně věřím, že jeho metody jsou účiné! a nejvíce kouzelné je, že vše provádí opravdu nenásilně, tak že kůň dělá vše sám od sebe, protože chce! a né že je k tomu donucen