Sněžný tygr

Sněžný tygr Originální název: The Snow Tiger

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1978

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1978) 296

Dramatický román z Nového Zélandu líčí vyšetřování příčin přírodní katastrofy, která zničila přes padesát lidských životů v malém hornickém městečku.
Román se odehrává v zapadlé oblasti Jižního ostrova, kterému hrozí nebezpečí sněhové laviny. Důl, který je centrem všeho dění, je jedinou obživou místních obyvatel a správa dolu i města nechce učinit nutná bezpečnostní opatření pro jejich vysoké náklady. V okamžiku, kdy k předpokládané katastrofě dojde, jsou postiženi i ti, kteří se ze všech sil snažili neštěstí zabránit. Beletristická složka se v knize prolíná s literaturou faktu.

(zdroj: Městská knihovna v Praze) (Založil/a: andyfeng)

Desmond Bagley Desmond Bagley
*29.10.1923 - †12.04.1983

Simferopol
  3. 11. 2011, 2:33
Neuvěřitelně napsaná kniha, která vás vtáhne hned od úvodních stránek do děje a už vás nepustí. Desmond Bagley je jeden z autorů o kterých se u nás moc nemluví, ale jeho knihy jsou všechny úchvatné a já je hltám plnými doušky. Tato kniha se u mne řadí k úplně těm TOP a vřele doporučuji.