Originální název: Third Girl

Knižní klub - 2012

Knižní klub (2012)
Československý spisovatel (1977)
Československý spisovatel (1971) 228

Hercula Poirota navštíví dívka, jež tvrdí, že možná spáchala vraždu. Než se však detektiv stihne vyptat na podrobnosti, mladá dáma si vše rozmyslí a odejde. Zmatený Poirot se vzápětí dozvídá, že slečnu Normu Restarickovou za ním poslala jeho přítelkyně, spisovatelka Ariadne Oliverová. Když se oba rozhodnou přijít záhadnému případu na kloub, zjistí, že Normu už delší dobu nikdo neviděl – a nikdo ji ani příliš nepostrádá. Dívku sice šťastnou náhodou vypátrají, ta však upadá do stále hlubších nejistot o tom, co se s ní a kolem ní děje… (Založil/a: Milena)

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  6. 3. 2014, 14:31
Tato detektivka Agáty se celkem vydařila, protože je svou stavbou jiná než ostatní. Poirot je se čtenářem od začátku příběhu a my můžeme sledovat jak jeho šedé buňky pracují.
vanous95
  21. 6. 2012, 20:31
Ukázka toho, že ne vždy musí být hlavní záplatkou detektivky vražda! Konečné vyústění celého zločinu opět více než překvapilo. Četlo se to skvěle, ale to je asi zbytečné dodávat u detektivek Agathy Christie.
delfinek
  17. 5. 2012, 19:58
Zadní strana knihy: Hercula Poirota navštíví mladá dáma poněkud "rozervaného",moderního vzezření,jež tvrdí,že možná spáchala vraždu.Než se však detektiv stihne vyptat na podrobnosti,dívka si vše rozmyslí a odejde.Zmatený - a také tak trochu uražený - Poirot se vzápětí s překvapením dozvídá,že slečnu Nomu Restarickovou za ním poslala jeho přítelkyně,spisovatelka Adriadne Oliverová.Když se oba rozhodnou přijít záhadnému případu na kloub,zjistí,že Normu už delší dobu nikdo neviděl - a k jejich údivu ji nikdo ani příliš nepostrádá.Jejich zájem postupně vystřídají obavy: Normu sice šťastnou náhodou vypátrají,ale ta upadá do stále hlubších nejistot o tom,co se s ní a kolem ní děje... Tentokrát bude třeba vpravdě buldočí vytrvalostí,aby byl odkryt krutý a promyšlený komplot.

---------------------

Kniha mě dost těžce vtahovala do děje,ale druhá polovina už byla typická Agatha.Děj se odehrává v sedmdesátých letech minulého století a trošku jí chybí romantika první poloviny minulého století.
Tuleník
  3. 6. 2012, 11:56
Fenomenálně vystavěná, originální zápletka. Vražda, kterou Hercule Poirot jako obvykle excelentně vyřeší nehraje tentokrát ústřední roli, ale objeví se až jako poslední střípek do podivné skládačky s ještě podivnějším a téměř neuvěřitelným rozluštěním. Ale i takové věci se mohou dít....rozhodně stojí za přečtení a užití si skvělé detektivky
mal
  5. 5. 2012, 12:22
Není to špatná knížka, ale od Agathy je spousta lepších. A jedna z mála, kdy jsme tušila rozluštění zápletky, což se mi moc často nestává:-))
milunka4
  25. 4. 2013, 12:53
Poirot, tedy Agatha, opět nezklamala, i když tentokráte jsme si na pořádnou zápletku počkali o něco déle.