Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Léčení duchem

80%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Léčení duchem
 Všechny obaly
Léčení duchem
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Heilung durch den Geist

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Mladá fronta - 1999
ISBN: 80-204-0788-X
Počet stránek: 275
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 12x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (1999) 80-204-0788-X 275
Odeon (1988) 284
Odeon (1981) 284

Tři osobité životopisy Franze Adolfa Mesmera, Mary Bakerové-Eddyové a Sigmunda Freuda z pera předního rakouského autora líčí rozličné způsoby, jak tito lidé -- dva lékaři a jedna hysterka -- uskutečňovali "léčení duchem". Esej zachycuje problémy kolem zrodu psychologických léčebných metod. Stefana Zweiga v dějinách lidské kultury zajímaly zejména ony tvůrčí okamžiky, klíčové momenty, které přinesly nové poznatky a měnily dosavadní obraz světa. Přitom pochopitelně nebyl ani mesmeristou, ani křesťanským scientistou, ba ani psychoanalýzu svého krajana Freuda nepovažoval za definitivní všelék. Věren názoru, že každý nový objev, každá nová idea ovlivňuje - ať v kladném, či záporném smyslu - lidské poznání či sebepoznání, svým mistrným, klasickým způsobem podání oživil a ztvárnil myšlenky protagonistů této knihy, které tak či onak zasáhly do vývoje lidstva a jejichž poselství je dodnes velice živé a znepokojivé. (Založil/a: Milena)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Děčínský
60% 60% 60% 60% 60%
  18. 8. 2016, 8:54
Kniha není snadná četba. Proto také chybí dosud nějaké komentáře? Já mám rád podobná pojednání a přesto jsem se musel dost přemáhat abych knihu dočetl. Ne snad pro kvalitu literární, ale pro názory osob, které si autor vybral, aby, na jejich názorech, seznámil čtenáře s názory uvedených osob, ale i svých. Jedná se o řešení kardinální otázky vztahu hmoty a vědomí.
Myslím, že každý člověk si, na danou problematiku, může vytvořit vlastní názory. Názory druhé osoby v dialogu může zcela přijmout a naopak zatratit. Nárok na "konečnou" pravdu však mohou vytvořit jen hluboké lékařské výzkumy. Já se přikláním k tomu co upřednostňuje autor i když s výhradami jako každý další člověk. Rozhodně stojí za to knihu si přečíst a rozšířit si tak přehled o lidech a jejich jednání.