Originální název: A Canticle for Leiboitz

Laser-books - 2007
ISBN: 978-80-7193-234-5

Laser-books (2007) 978-80-7193-234-5 360
Laser (1994) 80-85601-89-3 396

Slavný román popisující snahu mnišského řádu zachovat po atomové válce co nejvíce vědomostí z minulosti a přispět jimi k obnově ztracené civilizace. Úsilí se díky pevnému odhodlání daří a lidstvo opět vybuduje vyspělou společnost. Zdá se však, že prokletí neustálých svárů mezi národy se vrací a znovu se schyluje k celosvětové válečné katastrofě.
Chvalozpěv na Leibowitze je kritikou zcela po právu řazen mezi nejlepší postkatastrofická science fiction díla všech dob, navíc patří také k nejslavnějším žánrovým pracím, a to nejen k těm s náboženskou tématikou. Díky svému hluboce humanistickému poselství je stále vydávanou a čtenáři vyhledávanou klasikou, která jednoduše nikdy nezestárne.

Román získal cenu Hugo za rok 1960. (Založil/a: integer)

Walter M. Miller, jr. Walter M. Miller, jr.
*23.01.1923 - †09.01.1996

vladislaus
  18. 10. 2012, 15:45
Svět po katastrofě je v této knize celkem uvěřitelně zpracován, ale mne kniha velmi nudila. Popisy života nudných mnichů a jejich filozofování mne nebavilo. Postavy příběhu se pořád měnily, jak život ubíhal staletími. Nešlo si ani žádnou oblíbit. S tímto spisovatelem jsem skončil.
achilles
  8. 8. 2013, 21:04
Zprvu jsem se ponořil do mnišského života a očekával silný příběh. Trochu jsem myslel na Eca, ale ve druhém dějství jsem pochopil, že to nebude můj šálek kávy. 3* a to je maximum, za tu první kapitolu.
Eumenida
  13. 2. 2011, 19:43
Jedinečná kniha o postkatastrofickém světě. Ve třech dílech se rýsují další osudy lidstva, které znovu spěje do bodu jedna, to jest - ke katastrofě. Poučení? Lidstvo je nepoučitelné!
Kniha se čte dobře, i když je trochu rozvláčná. Zápletka je promyšlená, včetně pozdně vytvářených legend o době před jaderným zničením.