Aféra Tutanchamon

Aféra Tutanchamon Originální název: Affaire Toutankhamon

Alpress - 1999
ISBN: 80-7218-183-1

Alpress (1999) 80-7218-183-1 352

Autor popisuje život archeologa Howarda Cartera, původně malíře zvířat, jeho výzkumy v Egyptě v Údolí králů, kde nalezl sarkofág faraona Tutanchamona. Barvitě líčí další osudy cenného objevu a Carterovo trápení... (Založil/a: Milena)

Ra-Amon
  2. 10. 2012, 11:13
Kniha dle skutečné události,skvěle mapuje nejen objevení Tutanchamonovy hrobky,ale zároveň se i perfektně v příběhu prolíná atmosféra první světové války. Autor se nezabývá jen holými dějinami,ale přibližuje čtenářům i pohled do soukromý hlavních aktérů. Ukazuje jak už v té době byl politický systém zkorumpovaný a kdo se postavil za spravedlnost,byl postaven a vytlačován až na kraj společnosti,kde převelikou moc hrály už v té době peníze. Příběh je čtivý, zvlášť pokud čtenář ví, že se tento příběh skutečně stal. Jen jak už bývá u těchto románů, konec bývá celkem smutný, neboť postupně hlavní hrdinové umírají. Stoprocentně doporučuji si přečíst.