Básně sebrané

Básně sebrané Originální název: Básně sebrané

Host - 2010
ISBN: 978-80-7294-365-4

Host (2010) 978-80-7294-365-4 392

Souborné vydání všech dosavadních sbírek nejčtenějšího českého básníka současnosti.
Básně J. H. Krchovského, jednoho z nejvýraznějších tvůrců vzešlých z pražského undergroundu, se staly kultovními a některé doslova zlidověly. Svědčí o tom i fakt, že nemálo z nich bylo zhudebněno a jeho dosud vydané knihy jsou dnes beze zbytku rozebrány. Uhrančivost Krchovského poezie, působící napříč generacemi čtenářů, vzlíná z všudypřítomného tajemna a jakéhosi oparu smrti, jenž obestírá děje zdánlivě všední a samozřejmé. Mnoho již bylo napsáno o jeho inspiraci dekadentní poezií a vůbec atmosférou fin de siecle, ale veškerá morbidita a nihilismus jsou tu zároveň zdrojem zdrcujícího sarkasmu a sebeironie. (Založil/a: Anu.a)

horkosladka.symfonie
  5. 5. 2011, 15:47
Poezie Krchovského je osobitá, jazykově nenáročná, morbidní a lechtivá. To všechno dohromady jí dodává příchuť hořkosti a ironie. Velmi čtivé. Českou poezii nevyhledávám, ale Krchovský je originál.
Luremaster
  8. 6. 2011, 20:35
Souborné vydání všech dosavadních sbírek to zrovna není, chybí jeho juvenilie /Mladost - Radost/ a samozřejmě i Dvojité dno /to mi tam zase tak nechybí/.
Babsi
  21. 1. 2014, 13:34
Podle mého je to nejlepší současný básník naší malé zemičky. Navíc má u mě plus, že žije (sice jen na půl)v Brně. Jeho básně jsou vtipné, ale i hluboké smutné a hlavně čtivé.
Pulec
  26. 6. 2016, 11:35
Nádherně sychravá a temná poezie, nikoliv však zlá. Tak jak jí mám rád. Zatím jsem nenarazil u nás v rámci poezie na něco, v čem by měl tento básník konkurenci. Jeho básně jsou tak osobité, že to snad ani nejde.