Originální název: The Headless Horseman

Albatros - 1994
ISBN: 80-00-00174-8

Albatros (1994) 80-00-00174-8 199
Státní nakladatelství dětské knihy (1966) 13-162-66 410

Kniha pro milovníky dobrodružství a romantiky. Krásná plantážnická dcera se zamiluje do obyčejného lovce mustangů,proti se tvrdě postaví její bratranec, který ji chce učinit svou ženou.Události pak naberou rychlý spád. Texaskými pláněmi se začne prohánět na koni přízračná postava bez hlavy.
Ilustroval: Jaromír Vraštil (Založil/a: slide)

Thomas Mayne-Reid Thomas Mayne-Reid
*04.04.1818 - †22.10.1883

Richie
  6. 11. 2012, 16:58
Jo, tohle byla oblíbená kniha mého dětství. Dnešní mládež už usekané hlavy nijak neděsí, ale mě tenkrát příjemně mrazilo, když jsem četl o jezdci, který se v prérii tajemně zjevoval a jezdil bez hlavy. Tenhle román má vše, co je důležité - zápletku, tajemno, dobrodružství, lásku ... Z nostalgie dávám krásné 4 hvězdičky.
moonchild
  21. 10. 2013, 11:33
Tuhle knihu jsem jako malá milovala.Přečetla jsem jí několikrát po sobě.Ještě ted se kní vrátím........
dollyk
  13. 9. 2016, 9:56
Westernová klasika, která neurazí a má všechno, co má podobná kniha mít. Byl jsem s ní naprosto spokojen.
Kaiella
  26. 10. 2015, 17:23
Rozhodně nejsem žádná fanynka ani westernu, divokého západu, rodokapsů... To prostě ne. Ale tenhle případ je velká výjimka. Čtivé, má to spád, sympatické postavy. Ano, ano, ano. Vybavila jsem ji pocity z dětství, když jsem jako hodně malá hltala Foglara a přišlo mi to neskutečně dobrodoružné a s určitou dávkou romantiky a životní naivity. Jděte do toho ;)
Sychar
  25. 12. 2015, 13:22
Dle mého soudu tahle kniha patří do zlatého fondu knih pro mládež. Výborný dobrodružný román s nádechem detektivky.