Pollyanna

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2434-3

Knižní klub (2010) 978-80-242-2434-3 189
Nava (2005)

Osiřelá Pollyanna se po smrti rodičů přistěhuje k bohaté, ale protivné tetě, která ji chce vychovávat pomocí přísných trestů a hladovění. Pollyanna se však od svého tatínka naučila „hře na štěstí“, s jejíž pomocí na každé situaci vidí něco, ž čeho může mít radost. Brzy do této hry zasvětí i své okolí a daří se jí dodat chuť do života hádavým sousedkám, nakvašeným starým mládencům, a dlouho jí nedokáže vzdorovat ani přísná teta. Pak však Pollyannu osud podrobí těžké zkoušce a tady začíná skutečné napínavé čtení...
Zdroj: citarny.cz (Založil/a: Ajuch)

Eleanor Hodgman Porter Eleanor Hodgman Porter
*19.12.1868 - †21.05.1920

togaf
  12. 1. 2015, 14:09
Nejdřív k anotaci: přísné tresty a hladovění? No to těžko, na žádný trest si nevzpomínám, natož přísný a hladovění...jednou místo opulentní večeře dostala chleba s mlékem. Pollyanna je můj vkus příliš sluníčková a příšerně užvaněná. Ty její megadlouhé souvětí a plácání a skákání do řeči...uf. Optimistická je a ta její hra je taky milá, ale na mě osobně mnohem víc zapůsobila Anna ze Zeleného domu.
Ducii
  17. 1. 2013, 20:16
Nádherný příběh o dívce, která šíří optimismus a radost mezi všechny. Vždy je totiž něco čemu je možné být rád. Doporučuji všem, obzvláště těm, které něco trápí. Třeba se také naučí hrát onu hru na radost.
A ten konec byl krásně dojemný!
Falbala
  4. 6. 2012, 19:40
Tuto knihu sem ráda zařazuji pro její motto: "Den za dnem se mi daří lépe a lépe." Polyanna je lehké ženské čtení, ale i klasická literatura o tom, jak v každé nepříjemnosti najít kousek něčeho pozitivního. Dnes to hlásá každý, ale pro mě bude vždy první Polyanna. Hlavní myšlenku knihy odráží přání malé Polyanny dostat panenku, ale v darech pro faru došly jen dětské berličky, ona plakala a vysvětlovala, že v tomhle se nedá najít nic spravedlivého a dobrého, až jí tatínek vysvětlil, že má být ráda, že je nepotřebuje. A odtud pochází klasické rčení "Polyannin princip".
Knížka vyšla poprvé v roce 1913 a patřila v letech 1914 a 1915 mezi nejprodávanější tituly v USA. Během prvních 7 let po uveřejnění se údajně 50x dotiskovala.
Není špatné si přečíst ani jako srovnání, jak vypadal život amerických žen před 100 lety.
veronikaS
  23. 12. 2014, 3:49
Jedna z nejúžasnějších knížek které jsem kdy četla,je jedním slovem prostě úžasná.Doporučuji přečíst všem kteří mají špatnou náladu,nebo je něco trápí,ale i jen tak pro radost.Na knížce jsem nenašla žádnou chybu,byla velice pozitivní,krásná a optimistická.Na Pollyannu jsem si zvykla a měla ji velice ráda a v některých chvílích jsem si přála být jako ona.Myslím že se ke knize v budoucnu vrátím a v dobrém na ni budu vzpomínat.
lenulinka.126
  8. 3. 2012, 15:47
Pollyana = ta nejoptimističtější knížka na Světě! Hra na radost je ale opravdu těžká, zkuste si ji vyzkoušet. Vřele doporučuji!
jm
  20. 6. 2014, 21:11
Tuhle knížku miluju - tenoučká a tolik silná obsahem. Tolik bych chtěla umět hrát Pollyaninu hru na radost, ale jsem pesimista každým coulem :)A svoje místo našla nejen v mojí, ale už i v knihovničkách mých dcer.
gatear
  22. 5. 2014, 18:21
jedním slovem MILÁ - prostě pohlazení po duši. Tuto knížku by měl mít každý u sebe, když mu není zrovna do smíchu :-) Dávám pět hvězdiček