Návrat do budoucnosti II

Návrat do budoucnosti II Originální název: Back to the Future, Part II
Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Cinema - 1992

Cinema (1992) 190

Marty McFly má plné ruce práce. Nejprve musí do budoucnosti zachránit syna a potom zase do minulosti, aby zachránil sám sebe. Takže nás čeká podobná, možná ještě zběsilejší, jízda jako v jedničce, takže je určitě na co se těšit.

Marty McFly na nové cestě časem. Skoky z roku 1985 do let 2015 a 1955 však trochu zamíchají chodem historie městečka, známého z filmové komedie s Michaelem J. Foxem v hlavní roli. (Založil/a: borghi)

HELLBOY-DB
  20. 1. 2013, 20:09
Při srovnání s prvním dílem mi toto pokračování přišlo příběhově slabší, jelikož se ke konci dost recykluje z událostí jedničky. ===60%
Knihomolka
  23. 4. 2014, 12:13
Druhý díl vyvolá v dnešních čtenářích patrně zklamání. Dějová linka se opět opakuje. Minulost (vlastně Martyho současnost) je narušena a je třeba z budoucnosti a současnosti zpět do minulosti. V roce 1955 pak pobíhají dva Martyové, každý s jiným úkolem.
Zajímavá může být představa autora v osmdesátých letech o světě v roce 2015. Nicméně právě ona přetechnizovanost, navíc když šlo o pouhých 30let napřed mi opravdu vadila. O hodně slabší než jednička. Každopádně se nenechte odradit a přečtěte si trojku. Divoký západ je zpracovaný pěkně a celý příběh se hezky uzavře.