Moře v plamenech

ISBN: 80-7185-350-X

Paseka (2001) 80-7185-350-X 286
Panorama (1983)
Orbis (1974)

„Biografie“ čtyř německých velkých lodí účastnících se za druhé světové války bojů v Atlantiku a v severních vodách. A protože hlavním protivníkem německého loďstva bylo britské Královské námořnictvo, jde i o setkání s britskými loďmi a námořníky, kteří sváděli tvrdé boje o zajištění bezpečnosti námořních cest, po nichž přicházely na britské ostrovy životně důležité suroviny, i cest po nichž pluly na sever konvoje s dodávkami pro Sovětský svaz. Mnohdy osudy tisíců mužů na palubách zdánlivě nezničitelných mohutných obrněnců ovlivňovaly náhody a pro námořníky uvězněné mezi pancéřovými pláty zbývaly jen dvě možnosti: vítězství, nebo smrt. (Založil/a: andyfeng)

Michal Šesták
  29. 5. 2013, 23:01
Přečetl jsem si úvod.A byl jsem tak nasranej,že se to dá těžko popsat.Politicky zaujatej blábol.Němci vraždící nacionalističtí blázni a ostatní mírumilovní beránci.Leda prd.