Mezi mariňáky

Originální název: Amongst the Marines: The Untold Story

Oldag - 2006
ISBN: 80-86508-78-1

Oldag (2006) 80-86508-78-1 336

Šokující výpověď o životě vojáků elitních jednotek.
Autor byl příslušníkem přepadového oddílu britské námořní pěchoty a ve své knize líčí tvrdý, a mnohdy až šokující život u této elitní vojenské jednotky. Tvrdost a násilí, které provázejí mariňáky téměř na každém kroku, se neomezují jen na výcvik a bojovou činnost, ale stávají se součástí jejich životního stylu, v němž se jakýkoliv problém řeší hrubou silou a agresivitou. Preecovi netrvalo dlouho, aby tento styl přijal za svůj. Ve službě byl schopný, odhodlaný a loajální voják, ale jinak se projevoval jako rváč, sukničkář a pijan, jemuž dělalo stále větší problémy přizpůsobit se civilnímu životu. Jeho pitky v hospodách končívaly rvačkami a hrubostmi a také mezi vojáky si Preece vysloužil pověst vyhlášeného rváče a výtržníka, což ho nakonec dovedlo až před vojenský soud. Mezi mariňáky je syrová výpověď o životě vojáků elitních jednotek, která neuhýbá před ničím. Líčí jej od neuvěřitelně tvrdého výcviku až po divoké pitky, sex a hrubosti mimo službu. (Založil/a: tequilaking)

Steven Preece Steven Preece
*26.06.1965

Kolousek8
  11. 3. 2014, 10:01
Kniha mě bavila bylo zajímavé číst co se tam všechno děje. Moc něvěřím že je vše pravda ale něco na tom pravdy určitě bude.
Coffey77
  27. 7. 2012, 19:28
Čekal jsem spíš podrobný popis výcviku a zákulisních informací ze života mariňáků - místo toho nastoupilo bulvární vyprávění se snahou co nejvíce šokovat. I když většině z toho, co bylo napsáno nevěřím, jedná se o velmi záživné počtení ****.
...čelíčko...