Cesta Pokojného Bojovníka

Originální název: Way of the Peaceful Warrior

Sagittarius - 2004
ISBN: 80-86270-10-6

Sagittarius (2004) 80-86270-10-6 219

Autor této knihy, někdejší mistr světa v gymnastice vyučuje dnes na amerických universitách různé formy duchovně-tělesných cvičení. V této knize líčí příběh své "niterné cesty", kdy se setkal se svým guru, jemuž dal jméno Sókratés. Předností příběhu o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama je autenticky vyznívající snaha o zakotvení pomíjivého, každodenního života v hodnotách, které trvají věčně a jsou zdrojem jeho smyslu. (Založil/a: Caveo)

borntolive
  10. 12. 2014, 0:54
Všichni se v životě setkáváme s něčím, s čím musíme "bojovat", ale co nás může posunout dál. Někdo tomu říká překážky, někdo výzvy. Ty, pro koho jsou „zatraceně“ nechtěné a každé, i sebemenší, nastavení zrcadla je rozzuří alespoň k vnitřní nepříčetnosti, ty bych přejmenovala na „věčně popuzené bojovníky“ a pro ty tato kniha bude leda tak k uvolnění jejich zuřivosti trháním... Ti ostatní si, když už nic, tak aspoň přiznají, že „Cesta pokojného bojovníka“ jako filozofie nebo životní směr, je krásná svou myšlenkou, tolik osvobozující a stejně tak často krutě náročná.
A překvapivě i tato mírumilovná Cesta má své odpůrce, jak se píše na str. 215: „Poznal jsem, že bezdůvodně šťastný člověk může jít lidem dost na nervy.“ No a pak se snažte! :-)
Potulný mnich
  31. 3. 2012, 5:21
Příběh se mi velice líbil.Autor se tam zmiňuje,že člověk je otrokem vlastní mysli a mysl mu utváří pohled na svět.... .Je tam opravdu dost věcí na přemýšlení.Knize jsem dal 5 hvězd a zařadil jsem si ji mezi oblíbené.
Balu
  4. 2. 2013, 10:41
Příběh o životě dnešního člověka a o hledání štěstí; o cestě bojovníka. Obsahuje spoustu námětů k zamyšlení nad tím, co hledáme a čeho vlastně chceme dosáhnout...
Nifrea
  7. 8. 2013, 14:16
Příběh, který mění životy, doslova. Četla jsem to několikrát, dneska už se mi kniha sype v ruce, jak často jsem si jí vozila na cesty. Měla jsem tu čest si s Danem podat ruku a je to velice fascinující člověk, jeho knihy nejsou ledajaké....
nechapacka84
  12. 6. 2013, 22:33
muži východných filozofii maju prazvláštnú záľubu opúšťať svoje deti ;)
Nuž ale k veci. Pribeh síce odsýpa ale zase tak o niečom nieje, v podstate je to kniha o dvoh ľudoch... (alebo o jednom??....kto sa v tom má vyznať!),....kde akákoľvek nová postava, hoc absolútne bezúčelná posobí jak slnečný lúč. Naviac milovníkom východnej mystiky to v poznávaní sa, stačiť bude ťažko. A nedá mi, ale ten slovenský preklad to je děs.
Na druhú stranu je to čtivé, dej odsípa a nikde sa moc nevlečie. Rozhodne to nieje strata času.
Faolan
  24. 6. 2013, 1:27
Strhující příběh, který donutí člověka zamyslet se nad vlastními chybami. Mohu vřele doporučit všem, kteří cítí potřebu se změnit k lepšímu, protože tato kniha v tom dokáže velmi pomoci.
Romainx
  15. 11. 2016, 8:31
Ke knize jsem se dostal poměrně dlouho po tom, co jsem viděl film a musím říct, že toto pořadí bylo ideální - užil jsem si film i knihu.
Kniha je psána velmi poutavě a je plná spousty myšlenek a námětů k zamyšlení. Určitě se k teto knize budu vracet a jsem přesvědčen, že s každým dalším přečtením tam objevím věci, které jsem napoprvé vůbec nevnímal.
Warcoprix
  12. 2. 2016, 22:16
Velice zajímavá knížka, ale člověk se k ní musí dostat v ten správný čas. Dovedu si představit, že pokud bych nebyl naladěný na její vlnu, nejspíš bych ji odložil a udělal bych dobře. Vzhledem k tomu, že mně ji bratr podal v ten správný okamžik, byla jako svěží vítr či světlo v mlze. Příběh lze vnímat ve více úrovních, otevírá mnoho otázek, nad nimiž se lze zamyslet. Je to o hledání štěstí, ale jde o to co je vlastně to podstatné životní štěstí, bytostné, elementární, nadživotní štěstí.
Radil bych čtenářům, pokud Vás to nechytne a po 30 stránkách nebudete vědět, že to chcete číst, odložte knihu na jindy. Neodkládejte ji daleko, přijde čas a zjistíte, že teď ji číst chcete a budete se divit, proč Vás to prve vlastně nezaujalo :-)
Semillain
  18. 8. 2015, 22:19
Kniha, kterou jsem měla doma již dlouho a nechtěla se mi číst, se stala mým každodenním závažím díky hodnocení a recenzím. Příběh opravdu vyžaduje hodně přemýšlení a představivosti. Naštěstí jsem měla dost rozumu a nejprve si přečetla knihu a až poté jsem se podívala na film (na který jsem se dodnes nedodívala). Jsem ráda, že mi kniha ležela tak dlouho doma, netknutá, nejsem si totiž jistá, jeslti bych ji byla schopna dříve pochopit.
hladovec
  19. 9. 2014, 9:34
Pěkná a čtivá knížka. Takový výcuc východní filozofie nahromaděný do poměrně dobře napsaného románu a přetlumočený tak, aby mu rozumněl západní člověk. Není první ani poslední kdo tohohle boomu "hledání se" využil, ale myslím že třeba Tolle, Ruiz, aj, to dělají ne tak vokatě. Tady je to totiž nahromaděný uplně všechno a tím se stává román místy křečovitý. Každopádně ale stojí za přečtení.
mandala
  7. 2. 2014, 11:55
Když je mi nejhůř, vracím se k Millmanovi a jeho zásadní knize. Podle mě je v ní vše podstatné. Taková moje "bible". Druhý díl Návrat pokojného bojovníka je také výborná kniha plná zajímavých pohledů na život. Přesto pvní díl je prostě taková klasika.
VeronikaKa
  17. 2. 2013, 16:49
Důležitá zamyšlení nad životem, hodnotami, sebou samým podávaná formou příběhu - životní cesty Dana Millmana od doby dospívání pro osobní "přerod". Inspirativní, povzbudivé a zároveň velmi čtivé. Knížka mě při čtení pohltila, vedla k zamyšlení a hlavně bavila:-)
slipka
  23. 12. 2011, 20:18
je to vlastně časově vzato pokračování sokrata.Sokrates byl sice lepší,ale pořád jedna z nejlepších knih, ze které by si moho 99 procent lidí vzít příklad.tady a teď to je důležité:)jedinečné kouzlo momentálního okamžiku jo...