Tajemství pevnosti na kraji lesa

Tajemství pevnosti na kraji lesa Originální název: Tajemství pevnosti na kraji lesa

Akcent - 2008
ISBN: 978-80-7268-570-7

Akcent (2008) 978-80-7268-570-7 242

Násilí, něhu i smrt, to vše obsahují tři příběhy lidí, kteří prožili své životy v třistaleté hájovně na kraji lesa. Na konci třicetileté války byla hájovna postavena jako malá pevnost mající odolávat nájezdům loupeživých band, kterých v té době nebylo ani v Českých zemích málo. Však se také krátce po dokončení stavby strhla kolem pevnůstky bitva o konvoj zlata pro císařskou armádu. Druhá povídka nás zavádí do 19. století, kdy byla hájovna svědkem neobvyklého vztahu bratra a sestry. Vztahu praktického muže znalého nástrah života a nezkušené krásky teprve objevující skutečný život po návratu z klášterní školy. Ve třetí povídce se o pevnost na kraji lesa znovu bojuje, tentokrát na konci 2. světové války, kdy krajem bloudí němečtí vojenští zběhové z východní fronty. (Založil/a: skjaninka)

Bohuslav Švec Bohuslav Švec
*1947