Originální název: Dětská encyklopedie

Axióma - 2004
ISBN: 80-7292-086-3

Axióma (2004) 80-7292-086-3 349
Albatros (1985)
Státní nakladatelství dětské knihy (1959)

Naučný slovník pro děti obsahuje přes 800 hesel ze všech vědních oborů. (Založil/a: Judyth)

Bastet
  31. 10. 2011, 10:31
Jedna z nejlepších encyklopedii mého dětství. Prohlížením a pročítáním jsem strávila mnoho hodin. Dobře a přehledně řazená hesla. Hesla jsou podaná jasně a srozumitelně pro děti, bez povyšování.
Tojaheva
  12. 5. 2015, 10:35
Sice se nám doma knížka už trochu rozpadá, ale to je jenom tím, jak často a rádi jsem v ní s bráchem listovali. Nikdy jsme ji nečetli celou naráz, ale pokaždé si vybrali pasáž, která nás zrovna zaujala.
rosavtrave
  18. 11. 2011, 16:17
Pamatuji se, že jsem ji jako malá ráda četla, jen nevím, jak by prošla v současné konkurenci dětstkých encyklopedií, které jsou nyní k dostání v takovém množství a asi i lepší kvalitě na našich knižních pultech.
cachanell
  23. 9. 2011, 14:46
Tuhle knihu v dětství jsem měla moc ráda. Dětská encyklopedie - krásně ilustrovaná, dětsky napsaná a pochopitelná. Sice se nevyhýbá propagandě i přes to, skvělá. Daleko lepší, než všechny nicotné a nicneříkající encyklopedie pro děti, které se vydávají jak na běžícím pásu...
edulla
  2. 9. 2015, 11:16
Trávila jsem nad touto encyklopedií dětství u babičky. Venku bylo vedro, lehla jsem si na gauč a celé hodiny zírala na obrázky a výklady. Dodnes jsem si uchovala zvláštní pocit, že věci v encyklopedii popisované byly "v pořádku; tak, jak mají být". Lépe to uspokojení z jasného výkladu jako merkurické dítko nedovedu vysvětlit.