Zemí Škipetarů

Zemí Škipetarů

Podtitul: Ve stínu padišáha V.

Originální název: Durch das Land der Skipetaren (Im Schatten des Grossherrn V.

Olympia - 1993
ISBN: 80-7033-271-9

Olympia (1993) 80-7033-271-9 293
Olympia (1972)
Vilímek (1905)

Na počátku pátého dílu cyklu, románu Zemí Škipetarů (Durch das Land der Skipetaren), utečou Mübarek a jeho přisluhovačů z vězení. Při jejich pronásledování Kara ben Nemsí a jeho přátelé projíždějí především tou částí dnešní Makedonie, která je obývána nebezpečnými Škipetary (starší český název pro Albánce). Na své cestě se setkávají s podplacenými tureckými četníky i soudci a ubrání se mnoha zákeřným úkladům. Mübarek je sice zraněn, ale přesto on i tajemný Žut stále unikají. Hrdinové se při sledování jejich stop dostávají až do vesnice Rumelie, poblíž Skopje.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Milena)

Karl May Karl May
*25.02.1843 - †30.03.1912

Bloodym
  3. 12. 2013, 10:39
Kara ben Nemsí a Halef čí dál tím víc blíží k odhalení identity tajemného Žuta. Při čtení jsem byla místy napjatá. Těšila jsem se až to dočtu, hlavně proto, že jsem se chtěla vrhnout na poslední díl, abych zjistila, jak to dopadne.
vladimirju
  29. 11. 2013, 23:01
Kara ben Nemsí a jeho přátelé jsou již definitivně v Evropě. Tajený Žut sice stále uniká, ale naši přátelé jsou už na stopě.