Válečný reportér

Válečný reportér Originální název: Rapporteur de guerre

Garamond - 2009
ISBN: 978-80-7407-057-0

Garamond (2009) 978-80-7407-057-0 300

Autobiografická reportáž jednoho z nejvýznamnějších světových fotoreportérů čtenáři nabízí nejen téměř neuvěřitelné zážitky a dobrodružství ze všech koutů světa, kde se něco dělo, ale i zamyšlení nad novinářskou prací a nad smyslem fotografování. Jako válečný fotoreportér totiž Chauvel musel přihlížet nejen dojemným okamžikům lidské soudružnosti či nádheře dalekých měst a divokých krajin, ale i barbarství, zvířecímu násilí, krutostem, popravám, lynčování, davovému šílenství. Co všechno může nebo musí takový fotoreportér zachytit? Má touha podávat svědectví nějaké hranice? Kdy novinář pomáhá a kdy se nechá zneužívat? Mezi adrenalinovými zážitky z občanských i osvobozeneckých válek na Blízkém východě, v Africe, Evropě i Asii, při pobytech ve vězení, čekání na smrt v cele a rekonvalescencích v nemocnici si autor klade i tyto a mnohé další otázky. (Založil/a: qwertzqwertz)

Patrick Chauvel Patrick Chauvel
*07.04.1949

Dadzi
  4. 10. 2013, 15:04
jednoduše: nepamatuji si knihu, kterou bych s takovým nadšením a zaujetím četl! a taky si nepamatuji knihu, u které jsem víc litoval, že končí,...
dokonalost sama!
Manonka
  28. 1. 2014, 8:39
Ten člověk je naprostý magor bez jakéhokoli budu sebezáchovy, ale má můj neskonalý obdiv, do čeho a kam se je ochoten dobrovolně pustit. Kniha je syrové a pravdivé vyprávění o válce, které vás úplně pohltí.
creTin
  31. 1. 2011, 20:44
Hodně působivé. Když Chauvel i v okamžiku, kdy je postřelený, přemýšlí akorát nad tím, jaké úžasné mu utíkají snímky, asi si pomyslíte něco o jeho duševním zdraví. Tvrzení, že vlastně jenom utíká za válkou vás v tom jenom podpoří. Ale nic to nemění na tom, že reportáž je to úžasná. Jazyk jednoduchý, ale říká vše podstatné.