Slovácko sa súdí

Slovácko sa súdí Originální název: Slovácko sa súdí

Lidová demokracie - 1969

Lidová demokracie (1969) 160

Vítejte na Slovácku! Příběhy, které k nám promlouvaly z televizních obrazovek, máte nyní možnost přečíst si také v knižní podobě. Nechejte na sebe působit osobitý humor a náladu starého Slovácka. (Založil/a: tequilaking)

Zdeněk Galuška Zdeněk Galuška
*11.07.1913 - †13.02.1999

Tojaheva
  27. 4. 2016, 16:10
Slovácko sa súdí se mi líbilo víc než to, které se nesúdí. Povídky byly kratší a dokonce se mi zdály i vtipnější. Navíc ty krásné ilustrace dodávají příběhům tu správnou šťávu. Jako oddechovka a na pobavení je to skvělý čtení.
Sedmikráska
  17. 7. 2011, 11:04
Kdyby mi dali vybrat mezi knihou a televizním seriálem (třebaže tam "sa nesúdilo" a v této knize sa súdí), asi bych se nedokázala rozhodout. Obojí je úžasné, originální a ukazuje, jak to mezi lidmi chodí bez ohledu na dobu a režim, a to s humorem a nadhledem, což není každému vlastní a někdo to dokonce ani nikdy nepochopí, jak dokazuje komentář níže ..
jorick
  28. 4. 2011, 17:28
nechci být moc přísný, ale jde jen o lehké dílko s prvoplánovým humorem. Taky se tomu zasměju, ale mám rád, když skutečnost je méně kašírovaná. Všimli jste si toho bezčasí, ve kterém se vše odehrává? Dnes si z této oblasti humoru více cením Zvonokos (prvního dílu samozřejmě). Ten obraz života na slovácku je v těchto knížkách příliš falešný, něco o tom vím. Lidoví vypravěčí ve mně vzbuzují nepřekonatelný smutek.
FGM
  3. 8. 2015, 15:18
Je to kniha, která je mi k srdci nejblíž, ne jen že se odehrává vše na Slovácku a pan Galuška je člověk, který svými kresbami zanechal ve mě stopu, jenž mě potlačila k tomu abyhc začal sám kreslit a uchovávat slovácké ornamenty. Sám prožívám veškeré příběhy na vlastní kůži, už jen proto že jsme rodákem od Hodonína i z půlky od Uherského Hradišťa a tanečníkem z jednoho mála souborů na Hodnínsku. Je to kniha jenž jsem u ní nikdy nevyšel ze smíchu a slzy mi tekly vždy proudem smíchy. Rád se k ní neustále vracím a je to kniha, kterou budu číst i svým dětem, už jen pro zachování jazyka a kultury ...