Originální název: Just-William

ISBN: 80-7257-011-0

BB art (2002) 80-7257-011-0 111
Mladá fronta (1971)
Mladá fronta (1969)

Humorné příhody Jirky Browna, které zažívá na anglickém maloměstě. Kniha je napsána s vtipem a pobaví každého čtenáře.

Z původního seriálu "William" bylo vybráno to nejlepší.

Vydání Mladé fronty bsahuje tyto povídky:
Jirka léčí - Pašerák - Psanci - Kapesník pana biskupa - Cirkus - Únos - Jirka zaskakuje - Jirka v bílém saténu - Sok - Pád modly - Jirka psancem - Fête Jeho Veličenstva - Výstava - Jirka hledá práci - Nervy slečny Montaguové - Jirka a bílá kočka - Vždycky Jirka - Perný den.

Jiný výběr povídek je od BB-artu:
1. Mortonovic nejmladší, 2. Jirkova šibalství, 3. Jirka řádí, 4. Jirka nezbeda, 5. A zase Jirka, 6. Jirka neviňátko, 7. Jirka dobráček.

. (Založil/a: slide)

soniaf
  3. 12. 2011, 21:27
Styl humoru v sérii knih o Jirovi mám strašně ráda. Všechno jsem to už četla asi v 11 letech a teď dávám opáčko. Nasmála jsem se jako dlouho ne. Po slohové stránce je knížka jednoduchá, ale zase ne tolik, aby to případného dospělého čtenáře obtěžovalo. Opravdu mohu jen doporučit...
Knihu mám z knihovny a má tedy 306 stránek a ne 111 jak se píše zde, tak nevím, asi mám starší vydání.
gabin
  7. 3. 2013, 9:30
Naprosto senzační knížka pro děti i dospělé! Při četbě rodičů dětem vynikající protipól k pohádkám, bájím a pověstem, už kvůli "hrdinovi", který by klidně obstál v South Parku. Mám doma notně jeté vydání Mladé fronty s výše uvedenými povídkami, které jsou všechny "boží", nejvíc Výstava a Kapesník pana biskupa. Tohoto vydání se nikdy nezbavím, protože má obrovskou přidanou hodnotu: k perfektním původním ilustracím přidaly všechny moje holky postupně svoje vlastní čmrkanečky, když byly malinké, což je už hooodně dávno....
veck.nuh
  18. 10. 2014, 6:57
Senzační knížka, kterou jsem četl opakovaně i v pubertě. Další díl, který jsem četl - Jirka v ráži, už takový nebyl. Možná proto, že jsem ho četl už jako starší?