Dobrý občan ještě žije

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Filip Trend - 1998
ISBN: 80-902468-2-6

Filip Trend (1998) 80-902468-2-6 200

Kreslený humor Vladimíra Renčína. Zdánlivě na politické téma, blbou náladu a čecháčkovské hrdobce se slámou přilepenou h. na botách i jinde... Příklad: KARTOTÉKA. MOJE CHLOUBA. AŤ JE SOCIALISMUS NEBO KAPITALISMUS, NA KAŽDÉHO JE DOBRÝ NĚCO VĚDĚT. (Založil/a: prkali)

prkali
  24. 4. 2016, 10:45
Ačkoli inspirované tehdejší současností, neztrácejí ani po letech na síle:

(tři chlápci po prsa v bahně): A CO SI TAK CHLAPSKY PŘIZNAT, ŽE JSME V TOM PO KOTNÍKY?

(trojice chlápků na pikniku v přírodě, kolem dvou se rojí komáři, třetí čte)
ZJISTILI JSME, ŽE ZE VŠEHO NEJVÍCE KOMÁRY ODPUZUJE PŘEDČÍTÁNÍ VOLEBNÍCH PROGRAMŮ POLITICKÝCH STRAN.

(smuteční řeč nad rakví)
ODEŠEL, ZANECHAV PO SOBĚ KUS POCTIVĚ ODSEZENÝCH HODIN PŘED TELEVIZNÍ OBRAZOVKOU.

(dva starší pánové na procházce)
JAK TO HOVADO BOŽÍ JSEM TEN ŽIVOT PROFLÁKAL. PŘEDSTAVTE SI, PROFESORE, ŽE DODNEŠKA NEVÍM, JAKEJ JE ROZDÍL MEZI EIDETICKOU REDUKCÍ A ONTOLOGICKOU DIFERENCÍ!

- z protivládní demonstrace, žena nese transparent Táhněte od válu", za ní jde muž s cedulí Hanba" a říká: ...A SUKNĚ TVÉ TO VYZVONILY ŽE VESPOD V TEPLÝCH TMÁCH MÁŠ DOLÍČEK TAK TUZE MILÝ JAK DĚTI NA RUČKÁCH...