Dlouhá noc v Démonii

Dlouhá noc v Démonii Originální název: A Night in the Netherhells

Polaris - 1996

Polaris (1996) 256

Třetí kniha trilogie Ebenezum.
"Marný je odpor, marné je se vzpouzet, teď celičká Vušta už nám patří pouze!"
Takto promluvil strašlivý rýmující démon, Guxx Unfufadu, když spolu se svými pekelnými pohůnky uchvátil město tisíce zakázaných rozkoší a stáhl ho dolů do svého podzemního panství.
Vušta je ztracená! Ztracená je i velká vuštská akademie kouzel a magie! A s nimi zmizela i poslední naděje mocného čaroděje Ebenezuma, že bude vyléčen za své alergie na magii.
Situaci může zachránit jen hrdina, který by měl odvahu postavit se Guxxovu hněvu a vyrvat slavné město z jeho nečistých drápů. Někdo statečný. Někdo silný. Někdo spolehlivý.
A tak Wuntvorovi, čarodějovu nešťastnému pomocníkovi, nezbude než připravit se na cestu do míst, kam noha smrtelníka dosud nevkročila, přímo do chřtánu (a drápů) nebezpečí - vyzbrojen pouze kouzelným mečem, kouzelným rohem, kouzelným kloboukem a armádou věrných fretek... (Založil/a: borghi)

bublynka22
  10. 1. 2012, 17:40
A máme tu opět naši stačečnou dvojici čaroděje a jeho učně, i když tentokrát jde spíš o Wuntwora na jeho cestě zachránit svou půvabnou, rudovlasou venkovskou čarodějku Norei. Jak už čtenáři prvního dílu vědí s vzhledem k jeho nadání nebude cesta říší démonu žádným dobrodružným románem jako spíš sérií neuvěřitelných příhod, zvlášť ve společnosti prokletého bojovníka, pravdomluvného démona a marnivého mluvícího meče.