Příliš mnoho příšer

Příliš mnoho příšer Originální název: A Multitude of Monsters

Polaris - 1996
ISBN: 80-85911-19-1

Polaris (1996) 80-85911-19-1 239

"Už tě mám, čaroději, teď mi neunikneš v žaludku mém hladovém záhy spočineš!"

Takto promluvil Guxx Unfufadu k mocnému čaroději Ebenezumovi. Hrozivě rýmující démon přivodil mágovi strašlivou alergii na magii a teď se rozhodl, že trpící čaroděj nikdy nesmí dorazit do Vušty, města zakázaných rozkoší, kde by se mu mohlo podařit nalézt lék.
Ale Ebenezumovi i jeho nepříliš šikovnému učni Wuntvorovi se úspěšně daří vyhýbat se démonovým ďábelským překážkám a pokračují ve své nebezpečné cestě.
Tedy alespoň dokud nebyl jejich cestovní plán krutě narušen Asociací pro povznesení mýtických a nadpřirozených zvířat a tvorů, militantní organizací oblud, které jdou tvrdě za svým cílem. Žádají lepší postavení pro hippogryfy, sfingy, satyry a bahení škrtiče celého světa! Potřebují zkušeného a zručného čaroděje, který by jejich poselství předal veřejnosti! A dostanou Wuntvora.
Nyní musí Wuntvor čelit umíněnému davu stvůr, z nichž mnohé by ho rády viděly na talíři v lehké smetanové omáčce. A Ebenezum mu pomoci nemůže.
Vypadá to, že si ukousl příliš velké sousto... (Založil/a: borghi)