Edessa 2 - Lví žena

Edessa 2 - Lví žena

Jonathan Livingston - 2015
ISBN: 978-80-87835-95-1

Jonathan Livingston (2015) 978-80-87835-95-1 210

Rytíře Falka, medicuse a zaklínače začátečníka, jsme opustili v okamžiku, kdy se u Furatských brodů střetly dvě skvělé armády. Saladín neprošel a splnil to, co se zavázal svému příteli, hraběti Joscelinovi. Jeruzalém je nyní otevřené město, Falko získává odměnou titul i panství a zdá se, že se do Outremeru vrátil mír. Zdání klame... Zlo, které kdosi vypustil z okovů, kam je zavřeli snad samotní apoštolové, je zde a sílí.
Ve druhém díle ságy se vydáme s Falkem na dalekou cestu, která rytíře odvede od jeho přátel, ale na které získá nové. Hrdina se setká nejen s potomkem slavných králů Haralda Modrozuba a Ivara Výbojného, ale nalezne též ženu svého srdce... Avšak jen dočasu. Útěchou mu může být rozluštění záhady tajemné vraždy, při jejímž řešení jsme se s ním poprvé setkali. A také významná diplomatická mise do hlavního města Světa - Konstantinopole. Tam však Franky a Latince v úctě příliš nechovají a je otázkou, zda si Falko poradí s úskočným Komořím císaře Izáka Anděla, Izákem Ďáblem. (Založil/a: icekafe)