Jidáš líbal skvěle

Jidáš líbal skvěle Originální název: Youdas silouse yperocha

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-802-9

BB art (2005) 80-7341-802-9 239

Kniha je současný příběh moderní athénské ženy, jejíž manželství prochází vleklou krizí. Děj se začíná odvíjet přibližně ve chvíli, kdy tato krize kulminuje odchodem manžela z domova. (Založil/a: Zvejka)

Maira Papathanasopoulou Maira Papathanasopoulou
*??.??.1967

Lucianna
  1. 3. 2016, 16:03
Eleni představovala až do samého konce ideál ženy, kterými já z celé duše opovrhuju. Nic není v životě lehké a na to chtěla autorka nejspíš poukázat, ale to, že vás podvede manžel a vy ho pak přivítáte s otevřenou náručí? Tohle dokazuje jen jedinou věc. Navíc autorka Eleni vykreslila jako žrnu závislou na svém muži, což pro mě někdy působilo i dost sexisticky. Navíc jí nic nebránilo, aby ho opustila. Finančně závisla nebyla. Ale to je jen můj názor. Jednak jsem i ráda, že knihu jsem dostala darem, jinak bych za ní nedala ani padesátník. Nebo to bude spíše pro starší věkovou kategorii jako já má mamka. Uvidíme, snad za pár let to budu vnímat jinak.
sallydvor
  28. 7. 2015, 9:36
Jednoduchá, ale dobře čtivá kniha. Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy :-), ale i to patří k ději. Z počátku mi trochu trvala, než jsem se zorientovala v řeckých jménech. Ke knize už se asi nevrátím, ale jako čtení v létě u vody je to dobré.