Originální název: Zloději zelených koní

Host - 2015
ISBN: 978-80-7491-604-5

Host (2015) 978-80-7491-604-5 176
Host (2001) 80-7294-012-0 144

Příběh odehrávající se na přelomu 80. a 90.let 20. století o hledačích vltavínů, kteří této své nezákonné vášni obětují často i vztahy se svými nejbližšími. To je případ i hlavního hrdiny Pavla, jenž ztratí svou lásku Karolínu. (Založil/a: Veruska)

kamie
  28. 11. 2011, 18:14
Jako první jsem četla o rok pozdější Dobrodruhy hlavního proudu a ačkoliv prostředí jsou odlišná a reálie kolem hledání vltavínů přitažlivé, nastoleno je téměř stejné schéma, co se týče postav a jejich směřování.
Broza
  18. 1. 2016, 11:33
Nejvíce mĕ fascinovala posedlost hlavního hrdiny Vltavíny a čistotou, která vlastně v průběhu děje mizela. Ztratit všechno kvůli zeleným kamínkům.
Obdivovala jsem Kateřinu, já bych odešla daleko dříve.
turtle.lulu
  11. 4. 2016, 10:04
Knihy Jiřího Hájíčka mě baví - děj je svou obyčejností přitažlivý a okamžitě Vás natolik pohltí, že máte pocit, že stejně jako postavy cítíte nehybný letní horký vzduch mezi poli nebo každý výmol, kterým auto s postavami prolétne.
pshulis
  26. 7. 2016, 13:39
Opravdu zvláštní prostředí, zvláštní společnost lidí....ale nějak mi ten příběh připadá plošší, než jsem zvyklá z pozdějších Hájičkových děl. Pořád u mě vede Rybí krev.
Lucky83
  6. 7. 2016, 9:27
Bylo to tak takové počteníčko na jeden den u vody. Samotné téma hledačů vltavínu je zajímavé..člověk se dozvěděl zase něco nového. Alespoň já tedy. Kniha má spád i atmosféru..hlavní představitel Pavel mi chvílema lezl dost na nervy, ale který člověk posedlí nějakou zběratelskou, sportovní.. vášní neni? Nic méně děj byl předvídatelný. Od autora doporučuji více Rybí krev, nebo Selský baroko. Již známou perličku hodím pro ty co netuší. Kniha se dočkala filmového zpracování. V zaří 2016 nám Zloděje zelených koní naservírují v kinech. A já půjdu, půjdu..i přes mé rozporuplné pocity..ještě jednou za Pavlem..hledat, pátrat, kopat.. ještě jednou zažít zelenou horečku :) Ale Pavlovo "pravá ruka" Káča..ve filmu ho ztvární Pavel Liška? Ježíš. To mě po... No necháme se překvapit..
Axident
  8. 11. 2016, 18:27
Líbí se mi Hájíčkův úsporný styl a obyčejnost vyprávění, která je působivá a autentická právě životností bez kudrdlinek. Bavilo.