Dobrodruzi hlavního proudu

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Host - 2002
ISBN: 80-7294-051-1

Host (2002) 80-7294-051-1 245

Hlavními hrdiny jsou Pavel a Dominika. Ti se seznámili těsně před Sametovou revolucí, na pozadí vývoje české společnosti sledujeme jejich desetiletý vztah. Ten se zpočátku jeví jako nesourodý - divoká a bohémská Dominika má za sebou zcela jiné zkušenosti než vážný student vysoké školy Pavel. V promluvách se oba protagonisté střídají, a tak máme možnost tento vztah vidět ze dvou úhlů. (Založil/a: Veruska)

niknikita
  12. 11. 2014, 13:23
Skvěle napsaný příběh o realitě devadesátých let a kdo tuto dobu neprožil, snad ani neuvěří skutečnosti, kterou Jiří Hájíček popisuje. Stejně, jako se vyvíjí společnost, mění se i postoje a myšlení všech postav, které nás románem provázejí a v mnohém můžeme mít pocit absurdity. A stejně jako život, ani kniha nekončí happyendem.
Za mne nejvyšší hodnocení a dík autorovi :-)
Nelis
  14. 9. 2016, 14:19
Skvěle napsaný román podpořený neopakovatelnými a nepředvídatelnými okolnostmi doby - období po sametové revoluci. Kniha naplněná pocity, příběhem mně dávala obrovskou chuť číst a číst. Díky ní jsem se dostala k dalším autorovým knihám.
Pulec
  28. 5. 2016, 23:40
Na první četbu téhle knihy, kdy jsem četl s baterkou pod peřinou a z očí mi tekly slzy nikdy nezapomenu. Nezapomenu na doby, kdy nám na učilišti v roce 1990 pověděli, že nic z toho, co bylo předtím už neplatí. A my odváželi do kotelny kolečka plná knih. Nezapomenu na ty, co si mysleli, že po revoluci 1989 jim bude patřit svět. I o tom je tahle kniha. Nemohu ji nikde sehnat. Nabízí se otázka: proč?