Dočista mrtví

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Baronet - 2010
ISBN: 978-80-7384-342-7

Baronet (2010) 978-80-7384-342-7 288

Pátá kniha série Pravá krev.

Odvážné servírce Sookii Stackhouseové tentokrát dělá starost její bratr. Jak se znenadání začínají jeho oči měnit, uvědomuje si, že se Jason poprvé převtěluje v pantera. To samo by v kamarádce upírů velké obavy nevzbudilo, ale v okolí začne neznámý odstřelovač nebezpečně ohrožovat sousedy a zdá se, že s tím má Jason cosi společného. A tak Sookii nezbývá, než do příštího úplňku zjistit, kdo je za tyto útoky zodpovědný. Pokud si ji ovšem střelec nenajde dříve. (Založil/a: Judyth)

Richie
  27. 9. 2016, 21:06
Ctitelů Sookie přibývá a ona má problém si vybrat (nejradši by chtěla asi všechny). Poněkud zmatenější děj s další detektivní zápletkou, v které samozřejmě Sookie hraje důležitou roli. Nadpřirozených bytostí už kolem ní začíná být více než těch normálních a to otevírá mnohé možnosti, jak příběh rozvíjet dál. 65%
Moreanne
  14. 1. 2012, 19:15
Pro příště by nakladatel mohl investovat do korektora, protože některé chyby a překlepy v knize jsou skutečně do nebe volající a značně ztěžují čtení. Chyby jsou sice i v předchozích knihách, tady už je to množství ale skoro neúnosné.
V tomto dílu je děj poněkud skromnější, než v dílu předchozím, ale i tak je docela čtivý. Sookie je mi sice vesměs sympatická, ale v této knize už je mi až skoro protivná tím, že je nejdřív schopná vzplanout téměř horoucím citem snad ke každému muži, který se ocitne v její blízkosti, pak najednou otočí a cítí se skoro dotčená, že o ni má ten dotyčný zájem. Opakuje se to tak často, že je to jako zaseknutá deska - pořád dokola.
LeaLea
  3. 5. 2014, 13:51
Pořád si drží určitý standard, co se týče erotické a detektivní části. Číst se to dá, ale díl od dílu se snadněji zapomíná, oč se ve které knížce jednalo.
Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 8:38
Ještě jakási únosná hranice, kde se Sookie pohybuje. Ale nedávám tomu moc plusových bodů. Líbí se mi i propracovaná mytologie. Ale jak se to vyvíjí s Jasonem, no nevím.
Ann-K.
  15. 7. 2012, 18:28
Sooki Srackhousová je možná trochu úchylná, ale hlavní zápletky jsou vždy zajímavé. Příběh byl napínavý od začátku až do konce.
Roux
  22. 9. 2012, 14:49
Kniha se jako vždy dobře četla, příběh dobrej i když už začíná být moc předimenzovanej. A tak nějak mi Sookie připadá jako běhna pro nadpřirozené bytosti....
oorange
  24. 11. 2011, 17:05
Příběh byl celkem dobrý. Hodně mě rušily překlepy a chyby v pojmenování postav, které se, alespoň v mém výtisku vyskytovaly. Snad poprvé tu nebyl žádný sex, což byla příjemná změna, ale Sookie začíná mít problém s rozlišením kdo se jí líbí a kdo nikoliv. Je zajímavé, že ji v této knize přitahuje snad všechno co má kalhoty.. To už na mě bylo trochu moc...