Originální název: The Well of Loneliness

ISBN: 80-7202-890-1

Euromedia Group (2002) 80-7202-890-1 484
Československý spisovatel (1992) 80-202-0349-4 429
Práce (1969) 385

Román anglické spisovatelky, vydaný r. 1928, způsobil tehdy podobné pozdvižení, jako hlavní díla J. Joyce a D.H. Lawrence. Autorka, poučena výtěžky Freudovy psychoanalýzy, se pokouší vystihnout fyzickou i psychickou osamělost lesbické ženy, která je ve společnosti uznávající jen heterosexuální lásku bytostí vyvrženou, nechápanou a přinucenou skrývat své tužby. Svědomitou snahu R. Hallové o pravdivé a rozumějící vypodobnění ocenil i významný sexuolog H. Ellis. (Založil/a: Tiwala)

Radclyffe Hall Radclyffe Hall
*12.08.1880 - †07.10.1943

svobodka
  11. 11. 2012, 16:46
Já jsem byla knihou nadšena, nesmírně se mi líbila. Byla jsem tehdy velmi mladá a poprvé jsem si uvědomila, co může homosexualita pro člověk znamenat. A že neurčuje jeho povahu, vlastnosti, chování k druhým lidem.
skranak
  9. 6. 2013, 22:15
Kniha je sice hodně zdlouhavá,ale jinak výborná,i když je to velmi smutná kniha,určitě stojí za přečtení. Smutné je, že se i po tolika letech toho moc nezměnilo Homosexuálové to mají opravdu hodně těžké v naší společnosti.