Jediný unikl

Originální název: The One That Got Away: My SAS Mission Behind Iraqi Lines

Naše vojsko - 2007
ISBN: 978-80-206-0864-2

Naše vojsko (2007) 978-80-206-0864-2 286

Pravdivý příběh příslušníka elitní jednotky britské SAS, který podrobně líčí utajenou bojovou akci v Iráku. Během první války v Perském zálivu se dostal do Iráku jako příslušník osmičlenné skupiny pověřené speciálními úkoly. Akce skončila neúspěšně a Ryanovi se jako jedinému podařilo uniknout pronásledovatelům a uprchnout z Iráku. Tři jeho spolubojovníci zahynuli, čtyři padli do zajetí. Ryanův útěk před nepřítelem patří k nejdelším individuálním akcím v historii SAS. (Založil/a: tequilaking)

S.SALVADOR
  27. 5. 2011, 9:23
Dobrá kniha o vynaloženém usilí příslušníka SAS. Po fiasku které nastalo kvůli špatnému průzkumu terénu dle satelitních snímků a po vysazení celé jednotky v poušti, se Ryanovi zdaří útěk skrz nepřátelské území až do Sýrie a to bez vody, přátel či jakékoliv jiné pomoci. Útěk nastává ve chvíli kdy celá jednotka nemá po vysazení vrtulníkem v poušti kde vybudovat úkryt, protože země je naprosto kamenitá. Objeví je civilisté a jednotka je následně nahlášena. Vypuká boj o holý život a o únik před zajetím a vyslýcháním od Íráčanů.
Endy8
  22. 8. 2013, 11:32
Tuto knížku si chcu určitě přečíst. Bude zajímavé se dočíst, jak to bylo s jiným členem jednotky. Zrovna jsem totiž dočetla Konečná stanice Bagdád od Andyho McNaba, který popisuje, jak on unikl před smrtí.