Signály přes údolí

Naše vojsko - 2010
ISBN: 978-80-206-1066-9

Naše vojsko (2010) 978-80-206-1066-9 184
Naše vojsko (1997)

Proslulý spisovatel EDGAR WALLACE, král anglické detektivky, se narodil 1. dubna 1875 a v roce 1898 mu vyšla první z dlouhé řady 173 knih, které napsal za čtyřiatřicet let své tvorby. Byl mimořádně pracovitý. Nikdy si ke knihám nedělal předem poznámky o průběhu děje a jednotlivých zápletkách. První stránku textu psal vždy vlastní rukou, dál pak diktoval sekretářce nebo do dikta fonu. Denně pracoval mnoho hodin, každou půlhodinu vypil šálek čaje a v dlouhé špičce nepřetržitě kouřil cigarety. Odpočíval jen o dostizích a v létě při plavbě v motorovém člunu MISS PENELOPE. V listopadu 1931 odjel do Hollywoodu, kde začal s úspěchem psát filmové scénáře. Ale v únoru 1932 těžce onemocněl a do tří dnů zemřel. Svět jeho detektivek v českých překladech okouzloval naše čtenáře již za jeho života a hlavně později ve třicátých letech. Je to svět, v němž vždy a všude triumfuje právo; snad proto tyto romány u nás našly takovou oblibu a těší se jí dodnes.