Originální název: The Ghost

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0922-6

Ikar (2007) 978-80-249-0922-6 277
Ikar (1998) 80-7202-342-X 278

Renomovaný architekt Charles Watersbon je nadřízenými odvolán z Londýna zpět do Spojených států, aby zde uplatnil své kreativní schopnosti a pomohl zvýšit prestiž newyorského ateliéru. Jeho vynucený návrat je o to smutnější a bolestnější, že odjíždí bez své milované Carole. Desetileté manželství se definitivně rozpadlo a jeho žena, která mu den ode dne chybí stále víc, si našla jiného. Trpkost a hořkost porážky v osobním životě ještě znásobí neutěšené poměry panující v novém působišti, kde nemůže uplatnit invenci a bohaté zkušenosti z Evropy. Rozčarován okolnostmi se Charles rozhodne přijmout nabízenou dovolenou a v nostalgii vánočního času opouští New York a vydává se do ticha a klidu zasněžených hor. Cíl jeho cesty však změní sněhová bouře, která ho přiměje zastavit a přenocovat v útulném penzionu. Jeho majitelkou je rozkošná stará dáma, s níž si Charles porozumí natolik, že mu pronajme starobylý, pavučinou tajemství opředený zámeček, jehož malebnost Charlese nesmírně okouzlí. Umíní si zůstat a odhalit dávný příběh schopné a odvážné ženy, jejíž duch se mu zjevil a která jako by ho vyzývala, aby i on vytrval, neklesal na mysli a pokusil se najít nový smysl života.