Originální název: The Hot Zone

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4727-4

Knižní klub (2014) 978-80-242-4727-4 312
Knižní klub (1996) 80-7176-312-8 316

Devět z deseti obětí infikovaných virem Ebola zemře tak rychle a za tak otřesných okolností, že i experti na smrtelné choroby jsou hluboce otřeseni. Tento virus je přenosný vzduchem a vyznačuje se vysokou nakažlivostí.
Zákeřná Ebola je první knihou, která se dotýká celé šíře problematiky vzácných smrtících virů. Popisuje události v období let 1967 až 1993 - zavede čtenáře do odlehlé jeskyně v džungli, překypující uhynulými zvířaty, do letounu vezoucího na palubě živoucí virologickou bombu , do přísně utajených biologických laboratoří, kde vojenští mikrobiologové riskují své životy při studiu smrtonosných organismů. Líčí úsilí vojenského a vědeckého týmu expertů, kteří v hermeticky uzavřených skafandrech hledají způsob, jak zastavit rostoucí počet obětí viru Ebola.
Zákeřná Ebola není román, příběhy, které vypráví, náleží k literatuře faktu. Lékaři a sestry bojující o záchranu lidských životů uprostřed epidemií zasažených oblastí v deštném pralese jsou skuteční hrdinové současnosti... (Založil/a: Lygie)

Richard Preston Richard Preston
*05.08.1954

achilles
  18. 3. 2015, 8:45
Kvalitu knihy bych rozdělil na dvě části. První fascinující, případy napadení virem, popis viru, jeho destruktivní účinky, prostě atmosféra jak v hororu. Druhá část knihy už nic moc. Vojáci zabíjející nakažené opice, panický (většinou plachý) strach z možného napadení virem a naprosto zbytečné do děje nezapadající příběhy lidí. Díky první části jsem si rozšířil obzory o něčem, co mi dříve připadalo hrozně vzdálené.
Abigor
  11. 4. 2012, 19:36
Jednu hvězdu jsem ubral, kvůli těm publicistickým pasážím, kdo ví, jak to ve skutečnosti bylo. Jinak popis nemoci a její průběh, to je teda lahůdka! Výborná záležitost, tahle Ebola... Jsou to hrdinové (nebo sebevrazi) ti, kteří s ní bojují.
Jo, a chudáčci opičky! To je pěkně blbá práce, bejt pokusnej objekt na nákazu Ebolou!
MMacicekk
  19. 5. 2015, 19:33
Začátek super, nakažení virem, přenos, stanovení diagnózy, popis průběhu nemoci, hrůza jen si tohle představit. Další část knihy byla slabší, musím přiznat, že jsem trochu i přeskakovala. Závěrečné myšlenky se mi ale líbily.
edulla
  5. 3. 2016, 20:25
Souhlasím s ostatními komentáři, začátek knihy velmi zaujme, poté už zájem o knihu jen klesá. Ovšem úvodní scéna z letadla se mi vryla do paměti, a to jsem knihu četla dobře před deseti lety.
ZlatiHra
  15. 3. 2012, 23:39
Knihu jsem k přečtení zvolila z hlediska mikrobiologického, což je můj studijní obor. Průběh nemoci i snadná cesta nákazy mě velice zaujala, to byly asi pasáže, které mě v knize bavily nejvíce. Konec byl podle mě slabý.
Kristynka44
  7. 7. 2015, 18:29
Začátek knihy Zákeřná Ebola byl naprosto super, fascinujicí, poučný.....Druhá část už byla slabší, přiznám se, že jsem některé stránky přeskakovala...