Slova, která změnila svět

Slova, která změnila svět Originální název: Speeches That Changed the World

Víkend - 2009
ISBN: 978-80-7433-012-4

Víkend (2009) 978-80-7433-012-4 224

Proslovy a příběhy, jež tvořily historii.

První významné a zaznamenané projevy jsou spojeny s biblickým obdobím. Čtenář má možnost přenést se na Sinaj, kde Mojžíš předložil Židům desatero božích přikázání nebo prožít atmosféru Ježíšova slavného Kázání na hoře. Spolu s Karlem II. a Oliverem Cromwellem opět prožije emotivní období anglické revoluce či období velkolepého budování nového amerického národa, které nám zprostředkují George Washington a Thomas Jefferson. Spolu s Abrahamem Lincolnem, Martinem Lutherem Kingem, Nelsonem Mandelou si opět připomeneme nezbytnost rasové tolerance, skutečnost, že všichni lidé se rodí sobě rovni bez ohledu na barvu pleti, pohlaví či náboženského vyznání. S tím úzce souvisí přesvědčení, že největší lidskou touhou je touha po svobodě (Jan Pavel II., Nelson Mandela, Václav Havel) a odhodlání nežít v porobě (Winston Churchill, Charles de Gaulle).