Ledový zámek

Ledový zámek
Originální název: Is-slottet

Mladá fronta - 1975

Mladá fronta (1975) 176

Příběh jedné zimy? Příběh krátkého přátelství? Příběh začínajícího přátelství, jehož rozvinutí je zabráněno smrtí jedné zúčastněných. Ale možná, že to není až tak o přátelství, je to jeden z motivů, ale rozhodně ne ten hlavní. Příběh pro děti, který i pro "dospělé" má stále své kouzlo. (Založil/a: kittyMITTY)

Tarjei Vesaas Tarjei Vesaas
*20.08.1897 - †15.04.1970

Rames
  29. 1. 2013, 15:59
Do malého severského města se přistěhuje děvčátko Unn. Jednou pozve domů svou spolužačku Siss a prožijí spolu odpoledne . Druhý den Unn zmizí a celé město je na nohou. Všichni zachránci naléhají na Siss aby řekla co se to odpoledne, které spolu strávily, stalo.
Siss nic neví a proto se trápí že nemůže pomoci.
PeťkaW.
  3. 7. 2011, 9:07
Díky této knize jsem asi ve 12 letech začala číst. Její příběh mě naprosto odzbrojil. Vše je podáno dětským dětským pohledem, ale přitom jazyk knihy je více než dospělý. Skvělá kniha jejíž hloubka je obdivuhodná.
nana
  3. 9. 2010, 19:59
úžasně křehký a mrazivý příběh dvou malých slečen s tajemstvím... jako by se v něm odrážela samotná norská zimní příroda, ve které se odehrává... nebo naopak?: )
šlojmo
  25. 3. 2011, 22:38
Dost dobrá kniha. Ačkoliv je určena pro děti (soudě podle edice a tak vůbec), s klidem ji může číst i dospělý člověk. A vy jen přemýšlíte, jaké vlastně bylo to tajemství...