Soudruh Don Camillo

Soudruh Don Camillo Originální název: Il compagno Don Camillo

Karmelitánské nakladatelství - 2003
ISBN: 80-7192-766-X

Karmelitánské nakladatelství (2003) 80-7192-766-X 183

Don Camillo se stává „soudruhem“ a vyráží na cestu s novou identitou, důkladně teoreticky připraven a vybaven nejrůznějšími tematickými pomůckami. Co čeká skupinu „vyvolených“ v Sovětském svazu? A jak obstojí oni sami, až budou jejich představy konfrontovány s realitou? Může se stát, že ani stokrát prověřený a důvěryhodný soudruh není k cestě do „ráje pracujícího lidu“ veden politicky správnými důvody. Na Peppona i dona Camilla čeká spousta groteskních, vážných, směšných i záludných situací. Jak se s nimi vypořádají? Obstojí farářův převlek před zkoumavým pohledem zkušených politických pracovníků? A kolik „vyvolených“ se vrátí zpět do Itálie? Jedno je jisté: pro čtenáře je připraven napínavý, zábavný, někdy trochu smutný, někdy veselý příběh. Tak absurdní, že se klidně mohl stát. Především proto, že jeho postavy jsou hluboce lidské a ukazují, že za všech situací – všedních i mezních – je nejdůležitější láska k Bohu a člověku. (Založil/a: Knoflík)

Giovannino Guareschi Giovannino Guareschi
*04.05.1908 - †22.07.1968

Lúthien Celebrindal
  13. 8. 2013, 22:10
Zpočátku jsem byla zvědavá, jestli mě tahle knížka zaujme (byla mi totiž doporučena). Ale musím se přiznat, že jakmile se rozběhnul děj, tak jsem se nemohla odtrhnout!
Je to čtivé, příběh je celkem prostý (což vůbec nemyslím negativně!), místy velmi vtipný, ale i dojemný, líbil se mi i "happy end". Další neopomenutelnou věcí je, že je zde vykreslena absurdita panující v tehdejším SSSR - kterou si už mladší generace (jako třeba já) ani nedokáže představit a zdráhá se tomu uvěřit...