Originální název: Divine Evil

Columbus - 2003
ISBN: 80-85928-21-3

Columbus (2003) 80-85928-21-3 462
Columbus (1996)

Pod nevinným povrchem maloměsta kypí čiré zlo… Nové vydání úspěšného thrilleru slavné autorky. Městečko Emmitsboro tráví své dny v ospalém poklidu. Oživení přinese nečekaný příjezd Clare Kimballové, slavné newyorské sochařky, která zde vyrůstala. Od doby, kdy za záhadných okolností přišel o život její otec, si je však v mysli spojuje se svými strašlivými nočními vizemi. Vrací se, aby pátrala v minulosti, a ocitá se v soukolí zločinu a fanatismu, vášně a touhy po moci. Pod příkrovem noci se scházejí maskované postavy, v nichž by jen málokdo hledal zdejší navenek tak úctyhodné a počestné občany. Nebýt šerifa Cama Raffertyho, jeho odvahy a důvtipu, byla by dál prolévána krev nevinných obětí a Clare by nikdy nepoznala, jak chutná náruč opravdového muže zákona…

Nora Roberts Nora Roberts
*10.10.1950

spirlice
  11. 9. 2013, 20:41
Lenitschka
  26. 11. 2011, 14:49
Knížka se mi dostala do ruky náhodou, autorku jsem snad ani neznala. Zaujala mě však od prvních řádek. V příběhu se sice vystřídá spousta postav, ale neměla jsem problém se v nich orientovat. Jazyk a styl autorky je mi příjemný. Netvrdím, že kniha byla nějak extrémně napínavá, poměrně brzy bylo jasné, co se děje a jak vše skončí, přesto jsem ale měla potřebu brát ji v každé volné chvíli do ruky a pokračovat v příběhu. Číst ji znovu asi nemá cenu, ale mně se líbila a jako oddychovku určitě někomu doporučím.
koki.veru
  13. 10. 2015, 7:47
Tak tahle knížka mě opravdu hodně překvapila. Čekala jsem od Nory opět nějakou spíše romantiku s trochou dobrodružství (líbí se mi její knížky, že si u nich odpočinu a prožívám s hlavními hrdiny lásku a štěstí), ale tahle knížka mě opravdu pohltila. Opět romantika, láska, štěstí, ale prvek satanismu do toho skvěle zapadá. Nemohla jsem se vůbec od knížky odtrhnout. Jediné, co mě mrzí, že konec je poněkud useknutý. Čekala jsem nějaký krásný závěr (happy-end v podobě svatby či dítěte), ale i přesto jedna z nejlepších knížek od Nory.
Yggdrasil
  2. 7. 2013, 12:02
Že nešlo jen o klasickou romantiku, je jasné od první chvíle. Popis mnoha postav mi nevadil, právě naopak o to více jsem se celkem jednoduše přenesla do malého zapadlého městečka. Na dlouhé deštivé večery naprosto perfektní volba. Nořino jednoduché psaní je pro oddechový čas vždy to pravé.