Francouzky umí žít - Tajemství, recepty a radůstky od jara do zimy

Francouzky umí žít - Tajemství, recepty a radůstky od jara do zimy Originální název: French Women for All Seasons

Ikar - 2008
ISBN: 978-80-249-0988-2

Ikar (2008) 978-80-249-0988-2 380

Čtenářky fenomenálního bestselleru Francouzky netloustnou se na Mireille Guilianovou obracely dopisy, e-maily, a dokonce i osobně a žádaly, aby autorka prozradila o něco víc z jednoduchých tajemství, jak si žít příjemně a dopřávat si víno, čokoládu a další lákavá potěšení, aniž by přibývaly na váze. A její odpověď? Nabízí nám historky, příběhy a rady na celý rok, od jara do zimy - týkající se jídla (můžete si uvařit přes 100 lahodných nových receptů) a rovněž dalších stránek života, jež by nám měly přinášet radost, jako výběr vína, hezké a slušivé oblékání, péče o pleť či aranžování květin. Francouzky zůstávají štíhlé, přestože si užívají života plnými doušky. Spolu s hojností nových nápadů na pokrmy a jídelníčky nám nabízí pokladnici rad ohledně stylu, celkového vzhledu a společenského života, promyšleně zaměřenou především na smyslové požitky a nejvyšší uspokojení těla a duše.
Od autorčina dětství v Alsasku-Lotrinsku a letního času tráveného v Provenci až po její rušný život v New Yorku a Paříži nám tato kniha prodchnutá galskou moudrostí a vtipem ukazuje, jak si každá z nás může vytvořit zdravý a pohodový životní styl. Kniha Francouzky umí žít, plná neodolatelných rad do života včetně pročištění organismu s pomocí jogurtu či jógy, je základním návodem jak si zpříjemnit každý den - s mírou, s využitím darů čtvero ročních období a především s radostí. (Založil/a: Bari)