Bratr spánku

Bratr spánku Originální název: Schlafes Bruder

Paseka - 2001
ISBN: 80-7185-412-3

Paseka (2001) 80-7185-412-3 180

Nečasový příběh o genialitě a šílenství, o vášni a násilí, fiktivní historii života a smrti zneuznaného génia, mladého hudebníka, nepochopeného zaostalým vesnickým okolím a umírajícího na umanutost absolutní láskou. Schneider je mistrný, sugestivní vypravěč, nadaný silou imaginace a fantazií, jež v německé literatuře není obvyklá a připomíná např. styl Garcíi Márqueze. (Založil/a: eurydika)

Robert Schneider Robert Schneider
*16.06.1961

Snickers
  19. 1. 2015, 17:17
Už je to nějaká doba, kdy jsem knihu dočetla. Zaujala mě anotace, ale z knihy jsem měla rozporuplné pocity. Nebyla vyloženě špatná, ale očekávala jsem něco jiného. Autor napsal ještě další knihy, ale zřejmě nebyly přeloženy z němčiny.
Klára Němečková
  13. 2. 2014, 0:13
Toto je přesně ten autor, u kterého se pětkrát ujišťujete, že nenapsal jinou knihu a petkrát jste zklamaní, že to tak opravdu je. Jak to, že nenapsal nic dalšího??? Je mi úplně jedno, o čem by pan Schneider v další knize psal, jaké prostředí by vykresloval....jen kdyby psal, jen kdyby vykresloval! Slabou útěchu mi poskytuje jen pohled na jeho datum narození, ale stejně, kdo mi zaručí, že ještě něco napíše? Ach jo.