Šikovnej kluk

Šikovnej kluk Originální název: Duktig pojke

Tichá Byzanc
ISBN: 978-80-86359-17-5

Tichá Byzanc 978-80-86359-17-5 205

Vývojový román ze současnosti o vyrovnávání se s jinou sexuální orientací.
Dnešní společnost je jistě liberálnější než dříve, změnily se zákony (v Česku i ve Švédsku by dnes Jim mohl uzavřít registrované partnerství, ve Švédsku by měl navíc možnost adoptovat dítě), ale „jinak“ orientovaný člověk i přesto musí – stejně jako náš hrdina – překonat nemálo překážek a problémů: Je to opravdu tak? Jak to přijme okolí? Jak a kdy to říct rodičům? Jak si najdu partnera? Jak se s ním budu chovat na veřejnosti, před sousedy? Jak si zařídím život a kde budu hledat jeho smysl?
Inger Edelfeldtové se podařilo hodnověrně vylíčit mnohé z těchto nelehkých momentů,ale i některé reakce okolí.

Inger Edelfeldt Inger Edelfeldt
*14.07.1956

TomToman
  31. 7. 2015, 20:28
Pěkné, čtivé, zajímavé. Asi zejména pro mládež, co se vypořádává s pocity jiné orientace. Takových knih je velmi málo.
thor
  8. 11. 2013, 12:10
Musím říct, že knížka Šikovnej kluk mě úplně uchvátila a je pravda, že se schoduje přesně s čim jsem se setkal ve svém životě. doporučuji přečist