Originální název: The Dreaming Jewells

Laser-books - 2010
ISBN: 978-80-7193-313-7

Laser-books (2010) 978-80-7193-313-7 191
Winston Smith (1994)

Theodore Sturgeon je autor, na kterého svět už povětšinou zapomenul, ale pro spoustu čtenářů zůstane stále tím jedinečným a nezapomenutelným vypravěčem, jakým byl v dobách své největší slávy. Důvodem může být řada kratších prací, klenotů žánru, a nebo jeden drobný román se jménem Snící drahokamy.
Osmiletý Horty Bluett nikdy nepoznal lásku. Jeho adoptivní rodiče jsou násilničtí, spolužáci krutí. A když mu poručník přivře ruku do dveří a amputuje mu tak tři prsty, rozhodne se utéct i se svým milovaným paňácou Junkym. Vytoužené útočiště najde v kočovném cirkusu.
V bizarním prostředí polykačů ohně, hadích mužů a „malých lidiček" je Horty přijat. Ale není v bezpečí. Mezi hříčkami přírody je člověk, který tuší, že Junky není obyčejný panák a Horyt není obyčejný chlapec...
Ačkoli jde o románovou prvotinu, o autorské nezkušenosti nelze mluvit ani v nejmenším. Naopak, příběh je vrcholným dílem Velmistra žánru, jenž svým osobitým poetickým pohledem na svět upoutal již tisíce čtenářů.

Theodore Sturgeon Theodore Sturgeon
*26.02.1918 - †08.0.1985

Novinha
  16. 10. 2012, 11:38
Přesto, že Snící drahokamy mají zajímavý a neotřelý námět, nedokázala jsem se do čtení naplno ponořit. Hlavní hrdina Horty mě nezaujal a opakované vysvětlovávání okolo drahokamů unavovalo. Na druhou stranu mnoho zůstalo nevysvětleno a konec mi připadal vynucený.